1. Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje! Ten sam wczoraj, dziś i na wieki! Ostatnie słowo należy do Niego. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę wszystkim naszym parafianom, gościom tak licznie odwiedzającym bliskich, przyjaciołom i dobroczyńcom naszej parafii, Miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr, zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze, dużo radości płynącej od Chrystusa Zmartwychwstałego, pokoju serca oraz obfitości Bożych łask na każdy dzień życia.
 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny - drugi dzień świąt. 
  Mszę św. o godzinie 8.00, 10.30. i o godz. 12.00. Po południu o godz. 14.00 msza św. pogrzebowa śp. Józefy Wdowiak.
 3. Wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu Triduum Sacrum: paniom dekorującym nasz kościół Pani Magierowej i Rodzinie Zawodnym, mieszkańcą Woli Gręboszowskiej sprzątającym kościół, młodzieży, służbie liturgicznej, kantorkom śpiewającym psalmy, strażakom pełniącym wartę przy Grobie, panu kościelnemu i panu organiście, młodzieży prowadzącej adoracje, DSM, ministrantom, lektorom, wszystkim mieszkańcom poszczególnych wiosek, którzy tak licznie uczestniczyli w adoracji, a szczególnie tym nie wymienionym z nazwiska, którzy cichą modlitwą, ofiarą i cierpieniem pomagali nam wszystkim w przeżyciu wielkich tajemnic naszego Odkupienia składam serdeczne Bóg zapłać, zapewniając o modlitewnej pamięci.
 4. Przez cały tydzień od wtorku codziennie o godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do Miłosierdzia Bożego, gorąco zapraszam Was do uczestniczenia w tej nowennie.
 5. 24 kwietnia w Otfinowie młodzież III klasy gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania. Dlatego proszę młodzież klasy III gimnazjum, aby od środy codziennie uczestniczyła w nowennie przygotowującą ją do przyjęcia tego sakramentu.
 6. Wszystkie dzieci, które miały skarbonki na Wielki Post proszę o przyniesienie ich w przyszłą niedzielę w Święto Bożego Miłosierdzia i złożenia swojego „daru serca” na pomoc potrzebującym. Bóg zapłać dzieciom za ich uczynek miłosierdzia.
 7. Życzenia świąteczne dla całej naszej społeczności parafialnej nadesłali:
  - Ks. Janusz Gąbiński z USA, 
  - Stowarzyszenie Parafii Gręboszów w Chicago,
  - Teresa i Stanisław Podgórscy z USA,
  - Pani Wójt, Przewodniczący Rady Gminy i pracownicy Gminy w Gręboszowie,
  - Rektor Seminarium Duchownego w Tarnowie,
  - Bp. Adam Szala z Przemyśla w imieniu wszystkich pielgrzymów pieszej pielgrzymki,
  - Kierownik i personel GZOZ w Gręboszowie,
  - Starosta i pracownicy Starostwa Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej,
  - Dyrektor Szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej,
  - S. Albertynki posługujące ubogim,
  - wielu sympatyków naszej parafii,
 8. Bardzo cieszę się, że wielu z Was nawiedziło już cmentarz i mogiły swoich bliskich, proszę dziś nie zapomnieć o nich i pomodlić się za tych, którzy już odeszli do wieczności.
 9. Zachęcam do czytanie „Gościa Niedzielnego” w którym znajdziemy m.in.: o zmartwychwstaniu i jak ono wpływa na nasze życie, wywiady z ciekawymi ludźmi mówiącymi o swej wierze. Jest też „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra” dla dzieci. Zachęcam do czytania.
 10. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: 
  + Józefy Wdowiak - l. 77 - z Ujścia Jezuickiego, pogrzeb jutro o godz. 14.00.

  Polećmy ją miłosierdziu Bożemu
  Dobry Jezu a nasz Panie…

Szczęść Boże Wam na całą
oktawę Zmartwychwstania !

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­