1. Przeżywamy dziś święto Miłosierdzia Bożego. Skorzystajmy z obfitych łask, jakie daje nam Miłosierny Bóg. Uczestnicząc we Mszy św., przyjmując Komunię św. wypraszajmy sobie i innym wiele łask potrzebnych do dobrego życia. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego.
 2. Dokładnie dzisiaj przypada czwarta rocznica wyboru Papieża Benedykta XVI. Modlitewnie wspierajmy jego posługę w naszych trudnych czasach.
 3. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  - w czwartek - Uroczystość Św. Wojciecha, Bpa i Męcz., głównego Patrona Polski,
  - w sobotę   - Święto Św. Marka, Ewangelisty, procesja wokół kościoła 
  z modlitwami o urodzaje.
 4. Trwa nowenna do Ducha św. do czwartku o godz. 18.00 przed przyjęciem sakramentu bierzmowania przez młodzież III klasy gimnazjum. W piątek o godz. 18.00 w Otfinowie przystąpią do Sakramentu Bierzmowania.
 5. W środę o godz. 18.00 Msza św. i nowenna Matki Bożej Gręboszowskiej, a o godz. 16.00 spotkanie II klasy.
 6. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie DSM.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. popołudniowej spotkanie z Radą Parafialną.
 8. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
 9. Bóg zapłać dzieciom za złożone dziś Wielkopostne skarbonki. Za ofiary na potrzeby kościoła dziękuję: rodzinie Śliwów z Chicago, Zofii Jachna z domu Dąbroś z Kanady, Mieczysławowi Misiaszek z Lubiczka.
 10. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” przeczytamy: dlaczego papież Benedykt XVI jest prawdopodobnie najbardziej znienawidzonym człowiekiem na świecie, gdzie po raz pierwszy objawił się Jezus Miłosierny S. Faustynie? Jest też „Żyjmy Ewangelią”. Zachęcam do nabycia.
 11. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam młodzież III klasy gimnazjum do pomocy wyrównaniu ziemi wokół kościoła i zasianiu trawy.
 12. Miesiąc kwiecień jest ostatnim miesiącem rozliczeń podatkowych. Dlatego raz jeszcze zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy nie rozliczyli się jeszcze z Urzędem Skarbowym, o przekazanie 1% należnego podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Nasz gest będzie wymiernym wsparciem niepełnosprawnych, bezdomnych, chorych, przebywających w hospicjach i innych potrzebujących, którym pomaga nasza diecezjalna Caritas.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­