1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.
  2. Początek i koniec najbliższego tygodnia spinają dwie piękne klamry. Już jutro, w poniedziałek, 4 maja, obchodzimy przeniesioną z racji przypadającej dziś niedzieli uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski; a 8 maja będziemy celebrowali uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Dobrze się składa, że właśnie te uroczystości łączymy z Kwartalnymi dniami modlitw o powołania do służby w Kościele. Maryja jest najlepszą wychowawczynią powołań kapłańskich, a biskup Stanisław jest wzorem dla powołanych.
  3. Nabożeństwa majowe codziennie w naszym kościele o godz. 18.00. Gorąco zapraszamy wszystkich szczególnie dzieci na to nabożeństwo. 10 minut przed nabożeństwem będziemy wspólnie śpiewać pieśni do MB proszę przynosić książeczki. W tym tygodniu w czwartek i piątek Msza św. i nabożeństwo majowe o godz. 16.00.
  4. Uroczystość I Komunii św. będzie w naszej parafii w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00, natomiast rocznica I Komunii św. klas III będzie 17 maja na Mszy św. o godz. 10.30.
  5. Obowiązkowe spotkania dla Rodziców i dzieci I komunijnych odbędą się we wtorek i w środę po nabożeństwie majowym. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców, chrzestnych w sobotę o godz. 9.00.
  6. W sobotę o godz. 16.00 spotkanie DSM.
  7. Maj jest miesiącem w którym przeżywamy święto naszych mam. Weź udział w konkursie i NAPISZ WIERSZ, którego słowa skierujesz do swojej mamy. Powiedz kim dla Ciebie jest, jak wiele dla Ciebie znaczy i za co ją tak bardzo kochasz.  Możesz również ZROBIĆ RYSUNEK na którym przedstawisz swoją mamę. Wykonaną pracę złóż do 18 maja w kancelarii lub zakrystii. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i wykorzystane w przedstawieniu z okazji Dnia Mamy. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie dzieci, młodzież – zarówno dziewczęta jak i chłopców.
  8. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy m. in. sławny francuski charyzmatyk napisał list do młodych Polaków, dlaczego wiele porzuconych dzieci czeka na adopcję latami, ciekawy artykuł człowieku orientuj się.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­