1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  - w poniedziałek - wspomnienie św. Bartłomieja, Apostoła,
  - w środę - Uroczystość NMP Częstochowskiej,
  - w czwartek - wspomnienie św. Moniki,
  - w piątek - wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  - w sobotę - wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela,           .
 2. Dzisiaj składka na tacę na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.
 3. Dziś w Ujściu Jezuickim na Mszy św. o godz. 13.00 dziękujemy za tegoroczne zbiory Powiśla Dąbrowskiego. Zwyczaj ten spotykamy w Kościele już od IX wieku. Dojrzałe owoce, kwiaty i zboża są symbolem dojrzałości duchowej Maryi i pełni łask, jakimi Pan Bóg Ją obdarzył. Podczas tego dziękczynienia prosimy Ojca w Niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Dlatego też modlitewną pamięcią obejmujemy wszystkich, którzy własną pracą zadbali o ich obfitość, ale również tych, od których będzie zależał sprawiedliwy podział tych dóbr.
 4. W środę Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam młodzież ze szkół licealnych, techników i zawodowych na wspólną modlitwę przed rozpoczęciem roku szkolnego. Od godz. 17.00 będzie możliwość skorzystania ze sakramentu pokuty.
 5. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła Jackowi Mamulskiemu z USA.
 6. Zachęcam do czytania prasy religijnej: „ Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. gdzie budziki pokazują: jest godzina kochania, o Watykanie od środka, o kobiecie, która urodziła dziecko obcym ludziom. Jest też „Żyjmy Ewangelią”. Zachęcam do nabycia i czytania.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­