1. W całym Kościele przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu - czyli czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dziś już drugi jego tydzień. Czy stać mnie było, by w tym czasie choć jedną godzinę przeznaczyć na udział w Roratach? By nie zagubić tego czasu i nie zmarnować danej nam szansy. Serdecznie zapraszam do udziału we Mszy św. Roratniej wieczorem o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 7.00. W sposób szczególny to zaproszenie kieruję pod adresem młodzieży oraz dzieci niosących lampiony i serduszka pełne dobrych uczynków.
  2. Dziś po Mszy św. składka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  3. Od dziś w naszej parafii będziemy rozprowadzali wigilijne świece jako dar pomocy najbiedniejszym dzieciom cena 5 zł. Także od jutra w naszej świątyni wystawiony będzie kosz na żywność dla ubogich z naszej parafii.
  4. W najbliższy wtorek, 8 grudnia, będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Maryja, przeznaczona od wieków, by stać się Matką Syna Bożego, na mocy Jego zasług została poczęta bez grzechu pierworodnego. Uciekając się pod Jej obronę, prośmy o zachowanie czystości naszych serc, wszak to o ludziach czystego serca Jezus powiedział, że są błogosławieni. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 17.00. Na Msze św. wieczorną zapraszam wszystkie dzieci klas II wraz z rodzicami na poświęcenie medalików.
  5. W sobotę o godz. 12.00 spotkanie DSM.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy dodatek kulinarny „Świąteczna kuchnia Roberta Makłowicza”. Są też czasopisma dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra” z ciekawymi wkładkami.
  7. Dziękuję Świętemu Mikołajowi za dar wykładziny na ławki. Myślę, że chętniej i liczniej teraz będziemy uczestniczyć we Msza św.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­