1. Jutro przypada 60-rocznica śmierci Ks. Dziekana Zygmunta Jakusa byłego proboszcza parafii Gręboszów. Uroczystą Mszę św. o spokój jego duszy oprawi we wtorek o godz. 10.30 Ks. Prałat Władysław Bulanda.
  2. We wtorek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościołach święcona jest kreda, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my teraz również chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia w naszym życiu. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.
  3. W to święto zbierane są ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Już dziś gorąco polecam tę dodatkową składkę życzliwości Parafian. W tym dniu przypada 11 - ta rocznica konsekracji Ordynariusza naszej Diecezji ks. bpa Wiktora Skworca. Niech Bóg wspomaga go swoimi łaskami i zachowa dla naszej Diecezji po najdłuższe lata.
  4. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda, według ustalonego planu:
środa – od godz. 14.00 Dom Nauczyciela i Szkoła,
czwartek – od godz. 14.00 Karsy od P. Sikorskich do P. Zawadów
sobota – od godz. 8.00 od P. Dymonów, Woźniaków, Zychów, Zawierzcie,
niedziela - od godz. 12.00 Gręboszów od Ujścia Jezuickiego od P. Szablów,
Kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Jak się do tej wizyty przygotowujemy? Jak chcemy ją przeżywać, aby była jak najbardziej owocna?
Jest to wspaniała okazja, abyśmy z duszpasterzem rozmawiali o problemach nie tylko naszej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty i naszej Ojczyzny.
  1. Przyszła niedziela to Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego rozpoczynając okres zwykły tzw. „w ciągu” roku przed Wielkim Postem.
  2. Dziś po porannej Mszy św. zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
  3. W środę o godz. 17.00 Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Naszej Matki.
  4. Sobotę o godz. 14.00 próba jasełek obecność obowiązkowa.
  5. Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m.in.: o tym co właściwie świętujemy 6 stycznia, o dzieciach z poczekalni, o współczesnych rycerzach, którzy przypominają o Bogu, o podejmowaniu życiowych wyborów. Jest też Promyczek Dobra dla dzieci z ciekawą płytą.
  6. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby kościoła Joli i Bogusławowi Muszalskim z Kanady, Kułagą z Woli Żelichowskiej. Bóg zapłać ofiarodawcą, którzy złożyli ofiary na odnowienie trzech ławek: Janinie i Krzysztofowi Skalak z Ujścia Jezuickiego, Mirosławie i Piotrowi Kowal z USA, Marcie, Arturowi i Piotrowi Szczypta z USA.
  7. Bardzo dziękuję 5 grupą misyjnej kolędy i wszystkim, którzy ich przyjmowali i składali ofiary na pomoc dzieciom na misjach. W sumie złożyliście 2730 zł.
Szczęść Boże Wam na cały tydzień !

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­