1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, w ciągu roku. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”. .
 2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi.
 3. W środę o godz. 17.00 Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej.
 4. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie DSM.
 5. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in.: co naprawdę świętujemy 6 stycznia w święto Trzech Króli, o mądrych wyborach w życiu i o świętych obcowaniu jest też płyta CD. Jest nowy „Promyczek Dobra” z kalendarzem dla dzieci i „Głos Ojca Pio”.
 6. Trwa wizyta duszpasterska zwana „kolędą”. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi w nasz dom Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru!
 7. Porządek kolędy:
  poniedziałek – od godz. 13.30 Karsy od P. Cabajów do P. Kowalów,
  wtorek - od godz. 13.30 Karsy od P. Sikorskich do końca,
  środa - od godz. 14.00 Gręboszów od P. Cabajów do P. Brożków.
  czwartek - od godz. 13.30 Gręboszów od Małej Woli do P. Błachaniec.
  piątek - od godz. 13.00 Wola Gręboszowska od P. Wilczkowskich do Jana Koziary,
  sobota - od godz. 8.00 Lubiczko od P. Kosoniów 
 8. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:
 9. + Krzysztof Mosio z Kars
   Polećmy go miłosierdziu Bożemu Dobry Jezu , a nasz Panie ...

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­