1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą.
 2. Od wtorku 18 stycznia do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno! Nasza osobista komunia z Bogiem musi się przekładać na nasze relacje z wszystkimi bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.
 3. W środę o godz. 17.00 Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej w czasie, której będziemy szczególnie polecać nasze Babcie i Dziadków.
 4. W piątek o godz. 17.00 Msza św. i koronka do miłosierdzia Bożego.
 5. W piątek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.
 6. W sobotę o godz. 14.00 spotkanie DSM.
 7. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby parafii. Można składać w kopertach podpisanych ofiary na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła. Proszę podać numer domu. Ofiary złożyli z Gręboszowa - Joanna i Józef Badoń, Henryk Kaczówka.
 8. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego w którym możemy przeczytać m.in. wywiad z ks. Ryszardem Banachem o historii diecezji, przedstawieni są biskupi naszej diecezji i wiele ciekawostek z historii naszej diecezji.
 9. Zakończenie kolędy:
  w poniedziałek od 13.30 Wola Gręboszowska od P. Gręba do P. Boroniec,
  we wtorek od 13.30 Wola Gręboszowska od P. Maniochów do końca.
  w czwartek od 13.30 Miłocin od. P. Szczawińskiej.
 10. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby naszego kościoła, którą złożyliście w Boże Narodzenie 3300zł i na kolędników misyjnych 2525 zł.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  + Emilia Buchaniec - l.90 z Ujścia Jezuickiego
  + Józef Pyrczak - l.79 z Woli Gręboszowskiej
  + Barbara Kaczmarczyk         l.50 z Ujścia Jezuickiego
  + Zofia Sambor - l.85 z Ujścia Jezuickiego, pogrzeb we wtorek o godz. 12.00.
Dobry Jezu, a nasz Panie…

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­