1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże Miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  - Droga Krzyżowa - piątek o godz. 18.00,
  - Gorzkie Żale - w każdą niedzielę o godz. 15.00.
  Koronka do Miłosierdzia Bożego jest śpiewana 15 minut przed Drogą Krzyżową i Gorzkimi Żalami.
 2. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Gręboszowskiej o godz. 17.00. Spowiedź przed I piątkiem od godz. 15.30.
 3. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego Miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. W I piątek od godz. 8.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.
  W I piątek w przededniu 6 rocznicy odejścia do domu Ojca Jana Pawła II naszego Wielkiego Rodaka Droga Krzyżowa po Mszy św. ulicami naszej parafii.
 5. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z Matek.
  Właśnie w pierwszą sobotę miesiąca, 2 kwietnia, przypada 6. rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Warto pamiętać, że już nie modlimy się o zbawienie jego duszy, ale ponieważ jest Sługą Bożym przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. O godz. 17.30 młodzież III klasy gimnazjum poprowadzi różaniec, a później Msza św.
 6. Spotkanie DSM w sobotę o godz. 10.00.
 7. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy o człowieku, który kochał o Janie Pawle II, jak sobie radzą Japończycy, krzyż obrobiony. Jest też „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 8. Można już nabywać baranki i paschaliki świąteczne.
 9. Bóg zapłać za ofiarę na ogrzewanie kościoła Teresie i Tomaszowi Zagorzał z Zawierzbia.
 10. Bóg zapłać pani Janinie Magiera i pani Danuta Zawodna za wykonanie dekoracji w kościele ku czci Jana Pawła II.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­