1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
 2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  - Droga Krzyżowa  piątki o godz. 17.30,
  - Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15.00.
  - Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek i w niedzielę 15 minut przed nabożeństwem.
 3. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Gręboszowskiej o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca Msza św. i Godzina Święta o godz. 18.00. Będziemy się modlić o powołania zakonne i kapłańskie z naszej parafii. Zbiórka ministrantów i lektorów w czwartek po Mszy św.
 5. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie DSM.
 6. Dziś i w przyszłą niedzielę składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 7. W zakrystii kościoła są do nabycia baranki i paschaliki wielkanocne, z których ofiara przeznaczona jest na Caritas.
 8. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy osiem pielgrzymek Jana Pawła II do Polski na jednej płycie DVD. Ponad 200 minut filmu dokumentalnego o papieżu. Wzruszającą rozmowę z ks. Konradem Krajewskim, który opiekował się cierpiącym papieżem Janem Pawłem II i towarzyszył mu w ostatnich chwilach. Jest nowy „Promyczek Dobra” dla dzieci.
 9. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby kościoła Jackowi i Joannie Mamulskim z USA.
 10. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:
  + Zygmunt Gładysz z Woli Gręboszowskiej polećmy go miłosierdziu Bożemu:
  Dobry Jezu a nasz Panie...

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­