1. Gromadzi nas dzisiaj liturgia największych świąt chrześcijańskich, zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa. Niech radość z faktu, że grób jest pusty, zagości na trwałe w naszych sercach i odzywa się nieustannie, a zwłaszcza wtedy, gdy będą nas dotykać trudne doświadczenia. Pamiętajmy wówczas, że mamy zmartwychpowstać! Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę wszystkim naszym parafianom, gościom  tak licznie odwiedzających bliskich, przyjaciołom i dobroczyńcom naszej parafii: Miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr, zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze, dużo radości płynącej od Chrystusa Zmartwychwstałego, pokoju serca oraz obfitości Bożych łask  na każdy dzień życia.
  2. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej. Msze św. o godzinie 8.00, 10.30. i o godz. 12.00. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa w Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy.
  3. Wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu Triduum Sacrum: paniom dekorującym nasz kościół Pani Janinie Magiera i Rodzinie Zawodnym,  mieszkańcom Okręgu sprzątającym kościół, młodzieży, służbie liturgicznej, kantorkom śpiewającym psalmy, strażakom pełniącym wartę przy Grobie, panu kościelnemu i panu organiście, panu grabarzowi, młodzieży prowadzącej adoracje, DSM, ministrantom, lektorom, wszystkim mieszkańcom poszczególnych wiosek, którzy tak licznie uczestniczyli w adoracji, a szczególnie tym nie wymienionym z nazwiska,  którzy cichą modlitwą, ofiarą  i cierpieniem pomagali nam wszystkim w przeżyciu wielkich tajemnic naszego Odkupienia składam serdeczne Bóg zapłać, zapewniając o modlitewnej pamięci.
  4. Najbliższy tydzień to oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Przez cały tydzień od wtorku codziennie o godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do Miłosierdzia Bożego i nowenna przed beatyfikacją sługi Bożego Jana Pawła II, gorąco zapraszam Was do uczestniczenia w tej nowennie. Szczególnie proszę wszystkich parafian w piątek na godz. 18.00 na modlitewne czuwanie przed beatyfikacją. Poprowadzi je młodzież Szkoły Podstawowej z wychowawczyniami przedstawiając nam drogę do Watykanu i życie Jana Pawła II. Będzie również możliwość oglądnięcia ciekawych slajdów  z życia sługi Bożego.
  5. Wszystkie dzieci, które miały skarbonki na Wielki Post proszę  o przyniesienie ich w przyszłą niedzielę w Święto Bożego Miłosierdzia i złożenia swojego „daru serca” na pomoc potrzebującym. Bóg zapłać dzieciom za ich uczynek miłosierdzia.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła: Joannie i Michałowi Misiaszek, Teresie Chudzik. Dziękuję również za wszelkie dary żywnościowe przekazane z okazji spowiedzi i świąt.
  7. Bardzo cieszę się, że wielu z Was nawiedziło już cmentarz i mogiły swoich bliskich, proszę dziś nie zapomnieć o nich i pomodlić się za tych, którzy już odeszli do wieczności.
  8. Zachęcam do czytanie „Gościa Niedzielnego” w którym znajdziemy m.in.:  zmartwychwstanie w życiu konkretnych ludzi – prawdziwe historie, żartobliwy pamiętnik matki komunijnego dziecka. Jest też „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra” dla dzieci. Zachęcam do czytania.
  9. W przyszła niedziela to Niedzielę Bożego Miłosierdzia o godz. 10.00 w Rzymie odbędzie beatyfikacja sługi Bożego Jana Pawła II, dlatego jest zmieniony porządek Mszy św. dopołudniowych. Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 15.00. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
Szczęść  Boże  Wam na całą oktawę Zmartwychwstania !

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­