1. Dziś Święto Miłosierdzia Bożego i beatyfikacja Jana Pawła II. Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”
 2. Dzisiaj wkraczamy też w maryjny maj! Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii, po której będziemy odprawiali tak ukochane przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych.
 3. Wyjątkowo w tym roku w poniedziałek, 2 maja, będziemy obchodzili uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wyjątkowo, gdyż w tegorocznym kalendarzu liturgicznym pod datą 23 kwietnia przypadła Wigilia Paschalna Wielkanocy. Odpust w Żelichowie.
 4. A zaraz we wtorek, 3 maja, będziemy celebrować uroczystość Maryi – Królowej Polski, Głównej Patronki naszego Narodu. Msze św. jak w niedzielę o godz. 8.00, 10.30 i 15.00.
 5. Nie zapominajmy o przypadających w tym tygodniu pierwszym czwartku, pierwszym piątku i pierwszej sobocie miesiąca.
 6. Pierwszy piątek jest to dzień przebłagania, zwłaszcza przez przyjęcie Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy nasze osobiste oraz całego świata. Msza św. rano godz. 6.30 i po południu o godz. 18.00. Spowiedź w środę od godz. 16.30 i w piątek od godz. 16.00. W pierwszy piątek od godz. 8.00 udam się do chorych, a o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 7. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie DSM.
 8. W I sobotę o godz. 17.30 różaniec, który poprowadzi młodzież III klasy gimnazjum.
 9. Nabożeństwa majowe codziennie w naszym kościele o godz. 18.00.
  Gorąco zapraszamy wszystkich szczególnie dzieci na to nabożeństwo.
  10 minut przed nabożeństwem będziemy wspólnie śpiewać pieśni do MB.
  Proszę przynosić książeczki.
 10. Obowiązkowe spotkania dla Rodziców i dzieci I komunijnych odbędą się w piątek po Mszy św. wieczornej.
 11. Uroczystość I Komunii św. będzie w naszej parafii w niedzielę 15 maja na Mszy św. o godz. 12.00, natomiast rocznica I Komunii Św. klas III będzie 22 maja na Mszy św. o godz. 10.30.
 12. Bóg zapłać dzieciom za złożone dziś Wielkopostne skarbonki.
 13. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” przeczytamy: jak działa świętość Jana Pawła II na ludzi, jak papież zmienił życie ludzi, jest obrazek beatyfikacyjny bł. Jana Pawła II. Jest specjalne wydanie „Promyczka Dobra” dla dzieci. Zachęcam do nabycia.
 14. Bóg zapłać za ofiarowanie nowego ornatu z okazji beatyfikacji Jana Pawła II dla naszej parafii i nowych obrusów.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­