1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej Ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.
  2. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może w młodych sercach naszych parafian daje się słyszeć głos Bożego wołania: „Pójdź za mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli któryś syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony! Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.
  3. Jutro, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”.
  4. W piątek po majówce, a w sobotę o godz. 16.00 spotkanie DSM.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 przeżywać będziemy I rocznicę komunii św. Próba w piątek po nabożeństwie majowym. Obecność obowiązkowa.
  6. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękuję.
  7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego", w którym przeczytamy rozmowę z Sarą Bartoli – dziewczynką, która zmieniła przebieg zamachu na papieża Jana Pawła II, jakimi drogami przychodzi Boże powołanie: sylwetki młodych kapłanów, o tym , co ma Miłosierdzie Boże do owczego sera. Jest też „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. Zachęcam do czytania.
  8. Bóg zapłać za ofiarę na kościół Stanisławie i Kazimierzowi Wcisło z USA.
  9. Wczoraj odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
    + Marię Boduszek - polećmy ją Miłosierdziu Bożemu ...

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­