1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!
  2. W środę zakończenie roku szkolnego. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci szkolnych i przedszkolnych o godz. 8.00. Po południu od godz. 16.30 spowiedź przed Bożym Ciałem, Msza św. i nowenna do Matki Bożej Gręboszowskiej o godz. 18.00.
  3. W tym tygodniu w czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 8.00, 10.00 i 15.00. O godz. 10.00 w naszym kościele Msza św. i Procesja Eucharystyczna do IV ołtarzy. Na procesję zapraszam jak najliczniej wszystkich Parafian, szczególnie małe dzieci z rodzicami, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwonkami, dzieci I Komunijne w strojach, ministrantów, lektorów, młodzież, Panów Strażaków ze wszystkich wiosek, delegacje ze sztandarami. Proszę, na procesję wziąć wszystkie sztandary i feretrony.
  4. Przez całą Oktawę Bożego Ciała o godz. 18.00 będzie odprawiana uroczysta Msza św., a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Proszę, by rodzicie codziennie przychodzili ze swoimi małymi dziećmi do sypania kwiatków i dzwonienia dzwoneczkami. Zapraszamy serdecznie dzieci I Komunijne w strojach, młodzież i dorosłych do licznego i pobożnego udziału w tych nabożeństwach. Codziennie w czasie oktawy będzie Msza św. o szczęśliwe urodzaje i bł. Boże za mieszkańców poszczególnych wiosek. Mieszkańcy tej wioski niosą baldachim, sztandary i feretrony.
  5. W 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  6. A zaraz następnego dnia, 24 czerwca, kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy przeżywać jubileusz 25 – lecia święceń kapłańskich ks. Janusza Głąbińskiego.
  8. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in. rozmowy o Trójcy Świętej, w której życie aż kipi, jak zorganizować rodzinne wakacje, co wypada i czego nie wypada pokazywać w telewizji i w jaki sposób telewizja manipuluje widzami?
  9. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:
    + Maria Pac .79 z Gręboszowa

Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

 

 

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­