1. Dokładnie dzisiaj przypada 33. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”! Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania Ojca Świętego Jana Pawła II: „Zło dobrem zwyciężaj”! Codziennie w naszym kościele o godz. 17.00 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej odprawiamy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich Parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.
 3. We wtorek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. Polecajmy w naszych modlitwach całą służbę zdrowia pracującą w naszej parafii i z niej pochodzącą.
 4. Serdecznie zapraszam w piątek po różańcu DSM na spotkanie i próbę.
 5. Wypominki listopadowe i roczne za zmarłych przyjmuję w kancelarii parafialnej i zakrystii po każdej Mszy św.
 6. W przyszłą niedziela to niedziela misyjna, składka na potrzeby misji.
 7. Bogu dzięki za dar pogody. Możemy dalej kontynuować prace przy bramach i kapliczkach przy kościele, malowanie zakrystii i prace przy ogrodzeniu cmentarza. Wszystkie te prace były konieczne ze względu na zalecenia konserwatora zabytków, kurii diecezjalnej i potrzeby czasu, bo ich stan tego wymagał. W ostatnią niedzielę października będzie składka na te wszystkie prace jeśli ktoś może i chce ta bardzo proszę o złożenie ofiary.
 8. Przypominam o zachowanie porządku przy sprzątaniu cmentarza.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, w którym możemy przeczytać m. in. o początku życia opowiada lekarz, który zrezygnował z praktykowanej przez wiele lat metody In vitro na rzecz naprotechnologii, czy czasy posłuszeństwa autorytetom już minęły. Jest też kartka na wypominki.
 10. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: 
  + Kazimierz Cira z Zawierzbia
  Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie...

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­