„Chwała na wysokości Bogu – a na ziemi pokój ludziom dobrej woli!”

Tymi słowami dobrze nam znanej kolędy życzę z całego serca Drogim Parafianom i wszystkim Gościom Bożej radości, miłości i pokoju płynących z radosnego faktu narodzenia Syna Bożego. Niech Dzieciątko Jezus hojnie obdarza Was wszelkimi potrzebnymi darami i obfitym błogosławieństwem.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

 1. Dziś Msze Święte o godzinie jeszcze 10.30, 12.00. 
 2. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze Święte o godzinie 8.00, 10.30, 12.00. Składka w drugie święto tradycyjnie jest przeznaczona na utrzymanie UPJPII. Na Mszy św. o godz. 12.00 rozesłanie kolędników misyjnych.
 3. Oktawę Bożego Narodzenia ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. We wtorek, 27 grudnia, świętego Jana Apostoła, umiłowanego ucznia Pana Jezusa. A w środę, 28 grudnia, w liturgii wspominamy świętych Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także Dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.
 4. W środę Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej ostatnia w tym roku. Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej Gręboszowskiej do wspólnej modlitwy.
 5. W piątek, 30 grudnia, a nie jak zwykle w niedzielę, w którą tym razem przypadnie uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Cała oktawa świąt Bożego Narodzenia sprzyja rozważaniu, jak ważna dla naszego życia doczesnego i wiecznego jest rodzina. Polećmy więc Bogu w ofierze Mszy Świętej nasze rodziny.
 6. W sobotę przypada wspomnienie świętego Sylwestra – papieża – zakończenie roku kalendarzowego. Z tej okazji zapraszam wszystkich na godzinę 15.00 na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną za ten mijający rok.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy świętować Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Mimo różnych atrakcji sylwestrowych nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Bogiem w sercu 2012 roku.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. porannej zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych.
 9. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcą choinek na przystrojenie kościoła, Marii i Janowi Kowal, Bożenie i Stanisławowi Dubiel, przygotowującym szopkę i strojącym kościół Pani Janinie Magiera, rodzinie Zawodnym, Renacie Stokłosa. Za posprzątanie kościoła dziękuję miszkańcą Ujścia Jezuickiego rodzinie Skowron, Kowal, Wcisło, Deszcz, Wdowiak, Skowron, Szarek, Dąbroś, Gorzela, Dudek, Dymon. Panu kościelnemu, Zygmuntowi Łata, Henrykowi Deszcz za prace na rzecz parafii. Bóg zapłać za wszystkie dary żywnościowe.
 10. Zachęcam do wzięcia „ Gościa Niedzielnego”. Jest to numer podwójny na dwa tygodnie cena 7 zł.
 11. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafii: Emilii i Jerzemu Misterka, Wojciechowi Woźniak, Halinie i Janowi Koziara.
 12. W poniedziałek w naszej Parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragnę odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej.
Porządek odwiedzin duszpasterskich:
 
w wtorek
od godz. 8.00 - Wola Gręboszowska od P. Gręba do P. Huczek
w środę 
od godz. 8.00 - Wola Gręboszowska od Wilczkowskich do końca
w czwartek 
od godz. 8.00 - Uście Jezuickie od Okręgu do szkoły
w piątek
od godz. 8.00 - Ujście Jezuickie od Biskupic
 
Po kolędzie nie będzie już chodził pan Kościelny, dlatego bardzo proszę ofiarę za jego całoroczną bardzo piękną posługę złożyć mu w zakrystii lub pod kościołem. Jest to jego wynagrodzenie za prace na rzecz kościoła.
 
 

 

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­