1. Podczas Mszy Świętej pobłogosławiliśmy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak (C + M + B 2013) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat” i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego polskiego zwyczaju, zwłaszcza w Roku Wiary! Dziś przypada Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i misyjne, może także z naszej Parafii(!), aby Dobra Nowina o zbawieniu przyniesiona przez Pana Jezusa – Wcielone Słowo Boże – skutecznie dotarła na wszystkie krańce świata, do wszystkich narodów i wszystkich ludzi spragnionych i poszukujących Boga. Zebrane dzisiaj ofiary są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.
 2. W środę Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej o godz. 17.00. Różaniec o godz. 16.30 poprowadzi młodzież klasy I gimnazjum. Zapraszam ich na miesięczne nabożeństwo.
 3. W kolejną niedzielę, 13 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Będziemy celebrować pamiątkę publicznego ogłoszenia mesjańskiej misji Pana Jezusa. Ale zastanowimy się też nad własnym chrztem i powołaniem do zbawienia. Warto przypomnieć sobie datę i miejsce naszego chrztu. Może warto zdać sobie sprawę, że poprzez własny chrzest stałem się dzieckiem Bożym, nowym stworzeniem, przeznaczonym do nowego, lepszego – świętego życia, że poprzez chrzest święty rozpoczęła się moja komunia z Panem Bogiem, o której mam świadczyć własnym życiem wobec innych.
 4. Bóg zapłać kolędnikom misyjnym, którzy w kolędzie misyjnej nawiedzili nasze domy i zebrali na pomoc dzieciom na misjach 2500 zł. Bóg zapłać Wam wszystkim za życzliwe przyjęcie i ofiarę.
 5. Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”, w który przeczytamy dlaczego wiara w horoskopy jest bzdurą i grzechem?, o Europejskim Spotkaniu Młodych w Rzymie organizowanym przez Wspólnotę Taizé, o Pawle VI – papieżu, który będzie beatyfikowany w tym roku.
 6. W naszej Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań,
  a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem.
  poniedziałek od godz. 12.00 Karsy od P. Cabaj do P. Kowalów,
  wtorek od godz. 14.00    Karsy od P. Światłowskich,
  środa od godz. 13.00    Gręboszów od P. Cabajów do P. Brożków.
  czwartek od godz. 12.30 Gręboszów od Lubiczka i uliczka i do kościoła,
  piątek od godz. 12.00   Gręboszów od Małej Woli do P. Smoła.
  sobota od godz. 8.00 Zawierzbie od P. Dymon, Woźniak, Zych, Misiaszek i do końca,
  niedziela od godz. 12.00 Gręboszów od Ujścia Jezuickiego do kościoła.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­