1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji
 2. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Błogosławionego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.
  Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele Gorzkie Żale. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o postanowieniach na Wielki Post.
  Przypominam:
  Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 16.30,
  Gorzkie Żale - w każdą niedzielę o godz. 15.00.
  Koronka do Miłosierdzia Bożego jest śpiewana 15 minut przed Drogą Krzyżową i Gorzkimi Żalami.
 3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
 4. W środę o godz.16.30 różaniec, o godz. 17.00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Gręboszowskiej. Serdecznie zapraszam w tym Wielkim Poście do wspólnej modlitwy
 5. W przyszłą niedzielę składka pod kościołem do puszek na ogólnopolski fundusz  dzieła pomocy misjom Ad Gentes.
 6. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m. in. wszystko o wyjątkowej decyzji papieża Benedykta XVI: oświadczenie, jakie Papież złożył wobec Kolegium Kardynalskiego; rozmowa z kardynałem, który uczestniczył w konsystorzu, na którym Ojciec Święty ogłosił swoją rezygnację. Ponadto w Gościu ile waży grzech? – jak rozróżnić grzech ciężki od lekkiego?
 7. Bóg zapłać pani Renacie Stokłosa za zrobienie dekoracji na Wielki Post i pewnej rodzinie z Lubiczka za ofiarę na potrzeby parafii.
 8. W piątek o godz. 15.30 spotkanie DSM.
 9. Ofiarę na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła złożyli:
  z Ujścia Jezuickiego – Władysław Deszcz, Katarzyna i Marcin Janowiec, Szumilasowie, Regiecowie, Helena Nowak,
  z Gręboszowa – Helena i Ryszard Bugajscy, Adam Knaga, Marzena i Mariusz Smoła, Knagowie, Anita i Piotr Misiaszek, Genowefa Dąbroś, Stanisława Adamczyk, Bernadeta i Piotr Łoboda, Stefania Adamczyk, Zdzisław Cabaj, Piwowarczykowie,
  z Lubiczka – Jan Kopeć, Maria i Kazimierz Kowal, Władysława i Stanisław Dymon, Stanisław Misiaszek,
  z Woli Żelichowskiej – Smołowie, Danuta i Stanisław Tarka,
  z Okręgu – Jan Deszcz, Maria i Stanisław Partyka, Janina i Józef Barabaś,  Maria i Wiesław Piątek,
  z Woli Gręboszowskiej – Maria i Jan Kowynia, Kilian, Mroczek, Dziubla,
  z Zawierzbia –
  Barbara i Andrzej Sobota,
  z Kars –
  Ziemianowie, Badochowie,
  z Biskupic –
  Andrzej Sobota, Barbara Dymon, Obartuchowie,

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­