1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach.
  Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  Droga Krzyżowa - w piątek o godz. 16.30,
  Gorzkie Żale - w niedzielę o godz. 15.00.
  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek i w niedzielę 15 minut przed nabożeństwem.
 2. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Gręboszowskiej o godz. 17.00 i rozpoczęcie Rekolekcji Wielkopostnych w naszej parafii, które poprowadzi O. Jerzy Marć ze zgromadzenia Ojców Kapucynów z Krosna. Zapraszam wszystkich.
 3. W sobotę od godz. 8.30 do 10.00 i od 10.30 do 12.00 spowiedź wielkopostna w naszej parafii.
 4. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Przed Mszą św. o godz. 11.50 poświęcenie palm i procesja z palmami wokół kościoła. Zapraszam wszystkie dzieci z palmami.
 5. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest jako jałmużna postna na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 6. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in.: Dlaczego papiestwo jest czymś wyjątkowym – żadna ziemska instytucja nie może poszczycić się tak długą historią, ani tym bardziej – porównywalnym autorytetem? Niezwykła historia Chinki, która bez obywatelstwa, bez prawa do legalnego życia uciekła ze swojego kraju i mieszka w Polsce. Jest też „Żyjmy Ewangelią”. Zachęcam do zakupienia.
 7. Koniec Wielkiego Postu to sposobna okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei. Znajdują się wszędzie, gdzie toczy się nasze życie: przy drogach, na placach, w przydomowych ogródkach i na innych miejscach. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie wysprzątane.
 8. Zachęcam do nabywania baranków i paschalików wielkanocnych. 
 9. Ofiary na ogrzewanie kościoła i ubezpieczenie złożyli:
  z Zawierzbia – Zofia Łoboda,
  z Gręboszowa – Władysław Korus.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­