1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą dla ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.
 2. Jutro, w poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Jeśli nie w inny sposób, to przynajmniej poprzez żarliwą modlitwę prośmy naszego Ojca w niebie o sprawiedliwy podział plonów ziemi, aby ludzie nie umierali więcej z głodu.
 3. We wtorek młodzież III klasy gimnazjum przyjmie sakrament bierzmowania. Uroczystość rozpocznie się o godz. 15.30 w Otfinowie.
 4. W środę, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Różaniec o godz. 17.30 poprowadzi młodzież I klasy gimnazjum.
 5. Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Weźmy udział w nabożeństwach majowych sprawowanych codziennie o godzinie 18.00, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.
 6. Obowiązkowe spotkania dla Rodziców i dzieci I komunijnych odbędą się w poniedziałek i wtorek po nabożeństwie majowym. Sprzątanie kościoła w środę od godz. 9.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców, chrzestnych w sobotę o godz. 9.00.
 7. Nowennę do Ducha św. rozpoczniemy w piątek przed Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i I komunia św. w naszej parafii.
 9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego", w którym przeczytamy: czym jest przebaczenie? – wzruszające świadectwa osób, które doświadczyły efektów tego procesu.
 10. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku proszę o przygotowanie ołtarzy: I przy straży mieszkańców Gręboszowa (Kars), II przy Gminie mieszkańców Lubiczka (Okręgu), III przy aptece mieszkańców Ujścia Jezuickiego (Woli Gręboszowskiej), IV przy przedszkolu mieszkańców Biskupic (Zawierzbia).
 11. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana
  + Władysław Pyrczak z Lubiczka, pogrzeb we wtorek o godz. 12.00.
  Polećmy go miłosierdziu Bożemu…..

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­