1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. A w najbliższy czwartek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz Naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.
 2. Do środy do godz. 18.00 trwa zbiórka elektro złomu. Bardzo proszę przewieź niepotrzebne lodówki, telewizory, pralki, komputery, baterie i inne sprzęty elektryczne na bazę byłego GS.
 3. W środę o godz. 17.30 różaniec, a później Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Przyjdźmy z dziećmi na nowennę, aby modlić się za pielgrzymów i duchowo pielgrzymować na Jasną Górę.
 4. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby naszej parafii.
 5. Zachęcam do czytania Goście Niedzielnego.
 6. Bóg zapłać Monice i Jarosławowi Dudek z USA za ofiarę na potrzeby parafii.
  Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  + Feliks Gardulski - l. 72 z Gręboszowa  - pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00.
  Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­