1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
 2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie"! Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj"! Codziennie w naszym kościele o godzinie 17.00 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich Parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.
 3. Bóg zapłać wszystkim ofiarującym dary na Seminarium Duchowne w Tarnowie i wszystkim zbierającym. To wielki wasz dar serca i wielka pomoc. Bardzo wszystkim z serca dziękuję.
 4. Wypominki listopadowe i roczne za zmarłych przyjmuję w kancelarii parafialnej i zakrystii po każdej Mszy św.
 5. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby naszej parafii.
 6. Przypominam o zachowanie porządku przy sprzątaniu cmentarza.
 7. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafii Katarzynie i Pawłowi Mosio, pewnej rodzinie.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego", w którym możemy przeczytać m. in. o katolickiej zakonnicy, która opracowała wiarygodny raport na temat użycia broni chemicznej w Syrii, o pierwszym zwołanym przez papieża Franciszka synodzie, który zostanie poświęcony rodzinie. W „Małym Gościu Niedzielnym" specjalny dodatek – kalendarz na rok 2014. Jest też „Żyjmy Ewangelią".
 9. I turniej szachowo – warcabowy wśród ministrantów i lektorów im. Ojca Mateusza wygrał Łukasz Tyrcha, drugie miejsce zajął Krzysztof Rumas, a trzecie Nikodem Świętek.
 10. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:
  + Stanisław Tomasik l. 73 z Lubiczka, a w Warszawie został pochowany śp. Włodzimierz Stolarz syn kierownika szkoły przed II wojną światową w naszej parafii.
  Dobry Jezu a nasz Panie ...

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­