1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz decyzją polskiego Parlamentu w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości...". Dziś, a także w środę, 16 października – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Na prośbę biskupów, dzisiejsza zbiórka po Mszy Świętej przeznaczona jest na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia" – czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży.
 2. Jutro, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą i nabożeństwo różańcowe ofiarowane w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.
 3. W nadchodzący piątek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie w naszej parafii.
 4. Bardzo proszę sołtysów i radnych parafialnych o zorganizowanie jak co roku zbiórki darów na Seminarium Duchowne w Tarnowie na wtorek na godz. 9.00.
 5. Trwają nabożeństwa październikowe, podczas których wspólnie rozważamy tajemnice różańca. Zapraszam wszystkich do pobożnego i licznego udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.00.
 6. W sobotę na godz. 15.00 zapraszam ministrantów, lektorów, DSM, ich rodziców na I turniej szachowo - warcabowy do GOK.
 7. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna składka w tym dniu przeznaczona jest na misje.
 8. Wypominki listopadowe i roczne z czytelnie wpisanymi nazwiskami można już składać w kancelarii lub zakrystii. Proszę napisać przed którą Mszą św. mamy się modlić w niedzielę.
 9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego", w którym znajdziemy m. in.: czy popularny w USA serial „Biblia", który wkrótce będzie emitowany w Polsce, powtórzy sukces „Pasji" Mela Gibsona.
 10. Bardzo proszę przy sprzątaniu cmentarza, aby plastyki czy szkło wrzucać do kontenera, a suche liście na końcu cmentarza. Zadbajmy wzajemnie, aby nasz cmentarz wyglądał coraz piękniej.
 11. Serial poświęcony bł. ks. Jerzemu Popiełuszce, będzie emitowany w TVP1.
  Pierwszy z czterech odcinków w TVP1 już 18 października o godz.20.25. Kolejne trzy odcinki co tydzień w piątki o tej samej porze.
 12. Wszystkim nauczycielom, parownikom oświaty jak również pracownikom służby zdrowia i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do wspólnej modlitwy w kościele.
 13. Z naszej wspólnoty odszedł wczoraj do wieczności:
  + Bronisław Ćwiek z Kars l. 91 
  polećmy go miłosierdziu Bożemu Dobry Jezu a nasz Panie ...

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­