1. Dzisiaj, w 19. niedzielę w ciągu roku, liturgia stawia nas wobec pytania o to, jaki obraz Boga nosimy w naszym sercu: czy jest to Bóg groźny, miotający piorunami, czy raczej jest to Ten, który przychodzi w podmuchu łagodnego powiewu i nieustannie czuwa nad nami. Poświęćmy na tę refleksję trochę czasu w ciągu rozpoczynającego się tygodnia.
 2. W środę od godz. 16.30 spowiedź przed odpustem. Będzie 4 kapłanów. Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi szczególnie młodzież, dzieci. O godz. 17.30 różaniec, a później Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Po Mszy św. spotkanie DSM obowiązkowe.
 3. W czwartek od. godz. 8.00 sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Lubiczka od P. Świętek Bernadety do P. Dudek.
 4. W piątek 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z naszą tradycją na Mszy Świętej pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Jest to nasz Odpust parafialny. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 15.00. Naszemu odpustowi przewodniczył będzie ks. dr Stanisław Burzawa. Przed sumą o godz. 10.45 schola będzie śpiewała pieśni maryjne. Proszę na sumę odpustową dzieci do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia dzwonkami, młodzież do niesienia figur. Chciejmy się wszyscy włączyć aktywnie w przeżycie odpustu parafialnego. Proszę braci strażaków z całej parafii do niesienia feretronów i baldachimu. Składa w odpust przeznaczona jest na potrzeby parafii.
 5. W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.
 6. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 6.30 w Tarnowie rozpoczyna się 32 Tarnowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Podejmijmy i my duchową pielgrzymkę na Jasną Górę i przychodźmy przez dni pielgrzymowania do kościoła, aby modlić się za pielgrzymów, naszą ojczyznę i o pokój na świecie.
 7. Zachęcam do czytania Goście Niedzielnego w którym możemy przeczytać m. in. jak wyrwać się z choroby alkoholowej – historia alkoholiczki, która przestała pić. 
 8. 21 sierpnia w czwartek z naszej parafii organizujemy pielgrzymkę do Łagiewnik wyjazd o 8.30 spod kościoła. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności
  + Janina Szczepańska - l.86 z Lubiczka, pogrzeb we wtorek o godz. 13.00. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu:
  Dobry Jezu a nasz Panie...

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­