1. Dziś przypada 28. niedziela w ciągu roku, która jest zarazem XIV Dniem Papieskim obchodzonym w naszej ojczyźnie. Dni Papieskie są obchodzone w Polsce od 2001 roku jako wyraz wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. Przypada zawsze w niedzielę przed 16 października – rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę św. Piotra. Koordynatorem przedsięwzięć jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się również zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w to wspaniałe dzieło, którego celem jest praktyczne wprowadzanie w życie nauczania naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II.
  3. Trwają nabożeństwa październikowe, podczas których wspólnie rozważamy tajemnice różańca. Zapraszam wszystkich do pobożnego i licznego udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.00. Matka Boża w swoich objawieniach wielokrotnie ponawiała wezwanie do odmawiania tej modlitwy w celu uproszenia Bożego Miłosierdzia dla świata.
  4. We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto– Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą i nabożeństwo różańcowe w intencji nauczycieli, wychowawców, i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.
  5.  A w nadchodzącą sobotę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie w naszej parafii.
  6. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna składka w tym dniu przeznaczona jest na misje.
  7. Wypominki listopadowe i roczne z czytelnie wpisanymi nazwiskami można już składać w kancelarii lub zakrystii. Proszę napisać przed którą Mszą św. mamy się modlić w niedzielę.
  8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy m. in. obrazek z modlitwą żony za męża, który powinna mieć każda żona, żeby nigdy o tej modlitwie nie zapomnieć, co św. Jan Paweł II zrobił dla rodziny.
  9. Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy pomogli przy ubieraniu kościoła, wszystkim wijącym wieńce, strojącym plac, Radzie Parafialnej, Braciom Strażakom, panu organiście i kościelnemu, DSM, prowadzącym adoracje, ministrantom i lektorom. Wszystkim tak licznie uczestniczącym w rekolekcjach i peregrynacji z serca bardzo dziękuje. Za wszelkie ofiary pieniężne z których część przeznaczona jest na sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie dziękuję. Za wszystko Wielkie Bóg zapłać !
  10. Wszystkim nauczycielom, parownikom oświaty jak również pracownikom służby zdrowia i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do wspólnej modlitwy w kościele.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­