1. Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia naszego kościoła, czyli dnia, w którym ten budynek został przeznaczony wyłącznie do kultu Bożego. To święto naszej wspólnoty, która gromadzi się w tej świątyni. To jej obrazem jest nasz kościół parafialny. W języku polskim mamy jedno słowo na określenie budynku, w którym gromadzi się wspólnota, jak i na określenie samej tej wspólnoty, którą tworzą osoby gromadzące się w tej świątyni. Jest to Kościół. Obrzęd poświęcenia ołtarza i kościoła tak określa tę wspólną zależność: „Jako widzialna budowla, dom ten jest szczególnym znakiem Kościoła pielgrzymującego na ziemi i obrazem Kościoła przebywającego w niebie”. Zechciejmy zatem dziękować Bogu za dar zarówno miejsca, gdzie możemy się gromadzić, jak też przede wszystkim za to, że możemy być częścią Jego rodziny, przynależeć do Mistycznego Ciała Chrystusa. Warto przypomnieć, że nasza świątynia została wzniesiona w 1651 roku. Konsekrowano ją w roku 1675.
 2. W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one odprawione według następującego porządku o godz. 8.00, 10.30 i 13.00 ze specjalnym kazaniem i procesja z modlitwą różańcową na cmentarz. Starajmy się jak najliczniej w niej uczestniczyć, aby modlić się nie tylko za naszych bliskich zmarłych, lecz również za wszystkich innych wierzących, którzy tej modlitwy potrzebują. 
  W tym dniu od godzinie 12.00 do wtorku godzinie 24.00 we wszystkich kościołach oraz kaplicach można uzyskać odpust zupełny jeden raz i za jednego zmarłego. Poza zwykłymi wymogami należy zmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.
 3. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
 4. W przyszłą niedzielę, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W naszym kościele Msze Święte: o 8.00, 10.30 i 15.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. O godz. 13.45 różaniec na cmentarzu w Ujściu Jezuickim. Zapraszam wszystkich mieszkańców Ujścia Jezuickiego i wszystkich parafian.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych.
 6. W przyszłą niedzielę 2 listopada o godz. 13.00 ksiądz Mihovil Filipović odprawi Mszę św. w języku chorwackim w której uczestniczyła będzie z rodziną Pani Ambasador Republiki Chorwacji w Polsce, Andrea Bekić, a po Msz św. na cmentarzu wojennym w Ujściu Jezuickim Pani Ambasador złoży kwiaty.
 7. Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii.
 8. Spowiedź w środę od godz. 15.30. Będzie czterech kapłanów gorąco zachęcam dzieci, młodzież i wszystkich wiernych do spowiedzi.
 9. Pod cmentarzem w uroczystość Wszystkich Świętych będzie zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 10. Zapraszam do czytania „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. co naprawdę wydarzyło się na synodzie biskupów o rodzinie, rozmowa z ks. abp. Stanisławem Gądeckim, jedynym polskim biskupem uczestniczącym w obradach synodu. Znajdziemy obrazek z modlitwą męża za żonę. Powinien go mieć każdy mąż. 
 11. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli dziś ale i składają ciągle ofiarę na potrzeby naszej parafii. To dzięki Wam możemy wykonywać wiele potrzebnych prac. Zakończyliśmy prace przy osuszaniu zewnętrznym kościoła. Wielkie dzięki wszystkim ofiarodawcą. W nowym roku będziemy się starali wykonać prace konserwacyjne zewnątrz kościoła. Koszt tych prac to około 520 tysięcy złotych. Staramy się o dotacje, ale przy wszystkich tych projektach musimy mieć wkład własny. Dlatego bardzo dziękuję za wszelkie ofiary dzięki, którym co roku możemy wykonać wiele ważnych prac przy kościele. 
 12. Zapraszam codziennie na różaniec do piątku o godz. 17.00. W poniedziałek całą klasę I gimnazjum, we wtorek całą klasę II gimnazjum, w środę całą klasę III gimnazjum, w czwartek całą VI klasę szkoły podstawowej, w piątek na godz. 16.00 DSM. 
 13. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana:
   + Anna Kosoń l.90 z Kars pogrzeb we wtorek g. 13.00
  Dobry Jezu a nasz Panie ...

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­