1. Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W Rodzinie Nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin, dlatego powierzamy je Jej opiece.
 2. Rozpoczynający się tydzień łączy stary i nowy rok. W środę, 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszam na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będzie ono o godz.15.00. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać, nie zapominając, że Boże miłosierdzie potrafi wyprowadzić dobro również z tego, co samo w sobie dobre nie jest czy nie było. Zechciejmy zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy.
 3. W czwartek rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2015, zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój, a także pierwszy czwartek miesiąca. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw – jak w niedziele w ciągu roku. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdy dzień świąteczny: o godz. 8.00, 10.30, 15.00.
 4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem i braćmi, oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w piątek od godz. 16.00. W piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu o adoracje proszę Róże Różańcowe i mieszkańców Gręboszowa.
 5. W sobotę o godz. 16.30 różaniec, który poprowadzi młodzież klasy III gimnazjum, a później Msza św. i spotkanie miesięczne przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. porannej zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych.
 7. Bóg zapłać pewnym rodzinom za złożone ofiary na potrzeby parafii.
 8. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda.
  Plan kolędy jest następujący:   
  w poniedziałek od godz. 8.00 Uście Jezuickie od Okręgu do szkoły,
  we wtorek od godz. 8.00 Ujście Jezuickie od Biskupic,
  w piątek od godz.8.00 Wola Gręboszowska P.Wilczkowskich do P. Kurpaski
  w sobotę od godz. 8.00 Karsy od P. Cabaj do P. Kowalów,
 9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Władysława Łoś l. 80 pogrzeb w środę o godz. 11.30.
  Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­