1. W wezwaniu, jakie kieruje do nas Chrystus, trzeba zwrócić uwagę na dwie sprawy: nawrócenie i wiarę w to, co jest zawarte w Ewangelii. Chrystusowi chodzi o to, byśmy nawracając się, zaczęli żyć zgodnie z wymaganiami Ewangelii, a zerwali z chrześcijaństwem sprowadzającym się tylko do obecności na Mszy świętej, często „od wielkiego dzwonu”.
 2. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Tak bardzo upragniona przez Jezusa jedność została zniszczona przez ludzką pychę i jest zgorszeniem dla świata, dlatego nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy i cierpienia.
 3. Dziś Dzień Dziadka. Nie zapomnijmy w naszej modlitwie o dziadkach.
 4. W środę, 25 stycznia obchodzimy święto nawrócenia świętego Pawła, upamiętniające wydarzenia pod Damaszkiem, gdy Pan Jezus ukazał się prześladowcy chrześcijan, Szawłowi, który odtąd stał się największym apostołem pogan, Pawłem. O godz. 17.00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Gręboszowskiej.  Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli MB do wspólnej modlitwy.
 5. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego w którym możemy przeczytać m.in.   o wymowie słowa, biskupi bronią TV Trwam, nawróćcie się nie jutro lecz dziś. Jest też „Mały Gość Niedzielny” a w nim druga część filmu „Opowieści z Narnii” – cudowna baśń z chrześcijańskim przesłaniem dla dzieci i dorosłych.
 6. Ks. Rektor Seminarium Duchownego w Tarnowie dziękuję za złożone dary żywnościowe i zapewnia o stałej modlitewnej pamięci wyrażającej się w codziennej Eucharystii sprawowanej w intencji Dobrodziejów seminarium.
 7. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. W ten sposób możemy zadecydować, żeby przynajmniej 1% naszego podatku poszedł na cele, które są bliskie każdemu z nas. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem  do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania  1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 8. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby kościoła rodzinie z Lubiczka.
 9. Zakończyłem wizytację duszpasterską w naszej parafii. Serdecznie dziękuję wszystkim naszym parafianom za gościnne i życzliwe przyjęcie oraz za składane przy tej okazji ofiary. Część z tych ofiar ofiaruję na potrzeby parafii.
 10. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności:
  +  Stefania Forgiel z Gręboszowa
  Dobry Jezu a nasz Panie,

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­