1. Dzisiejsza Ewangelia mówi nam o Chrystusie, który przychodzi do człowieka e swoją mocą. Do człowieka, który prosi o interwencję Boga i ludzi. Ewangeliczny paralityk miał szczęście w swoim nieszczęściu, iż znaleźli się ludzie, którzy zadali sobie wiele trudu, by go zanieść do Chrystusa.
  Dziś kończymy w naszym kościele Nabożeństwo Czterdziestogodzinne.
  Przypominam porządek adoracji :
  od 9.00 do 10.00 - Ujście Jezuickie,
  od 11.30 do 12.00 - Dzieci,
  od 12.00 do 13.00 - Okręg,
  od 13.00 do 14.00 - parafianie z Woli Żelichowskiej,
  - od 14.00 do 15.00 - pary małżeńskie, które w tym roku obchodzą jubileusze małżeńskie, 1, 10, 15. 20, 25, 30, 50.
 2. Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu o godzinie 8.00, 10.30, 17.00.
 3. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
 4. W piątek o godzinie 16.30 odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim Msza Święta. Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego zapraszam.
 5. Przyszła niedziela będzie pierwszą Wielkiego Postu. O godzinie 15.00 Gorzkie Żale, a zaraz po nich Msza Święta – i tak będzie przez cały Wielki Post.
 6. W środę i piątek o godz. 15.30 spotkanie DSM.
 7. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy m.in. o poście o chlebie i wodzie – skutecznej broni w walce ze złem, o tym kto i dlaczego modli się za rodziców nieżyjącej Magdy z Sosnowca? Najnowszy „Mały Gość” ma plansze do wklejania obrazków z Drogi Krzyżowej, o Leon Knabit opowiada czym się różni post od diety. Jest też „Żyjmy Ewangelią”.
 8. Bóg zapłać za ofiarę na przęsło ogrodzenia cmentarza Marii i Mieczysławowi Flak, Zygmuntowi Łata.
 9. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby parafii. Można składać w kopertach podpisanych ofiary na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła. Proszę podać numer domu.
 10. W imieniu P. Prezesa Stowarzyszenia Parafii Gręboszów w Chicago przekazuję pozdrowienia dla wszystkich parafian od rodaków z USA.
 11. Gratuluje czterem dziewczętom z naszej parafii, które otrzymały stypendium Fundacji im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza za bardzo dobre wyniki w nauce.
 12. Zwracam się serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1 % należnego podatku na cele realizowane
  przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ulotki są do pobrania na stoliku.
 13. 13. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana:
  + Helena Król z Gręboszowa
  polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie...

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­