1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na głos Boga. W tym tygodniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji trzeźwości narodu polskiego.
 2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele Gorzkie Żale. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o postanowieniach na Wielki Post. 
  Przypominam:
  Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30, 
  Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15.00.
  Koronka do Miłosierdzia Bożego jest śpiewana 15 minut przed Drogą Krzyżową i Gorzkimi Żalami.
 3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
 4. W środę o godz. 17.00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Gręboszowskiej. Serdecznie zapraszam w tym Wielkim Poście do wspólnej modlitwy. Od godz. 15.30 spowiedź przed I piątkiem.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne Msza św. o godz. 17.00.
 6. W pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem Msze św. rano i wieczorem. O godz. 8.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. W tym miesiącu proszę Róże Różańcowe z Ujścia Jezuickiego.
 7. Pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 16.30 różaniec, który poprowadzi młodzież III klasy gimnazjum, a później Msza św. Na comiesięczne przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania zaprasza młodzież wraz z rodzicami.
 8. W przyszłą niedzielę składka pod kościołem do puszek na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom Ad Gentes.
 9. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m. in. czy rodzice mają obowiązek upominać dorosłe dzieci, które nie chodzą do kościoła lub żyją bez ślubu kościelnego? – początek wielkopostnego cyklu „Czas na duszę”. Dzisiaj o upominaniu grzeszących. Zaglądnijmy warto.
 10. W piątek w czasie Mszy św. poświęcenie książeczek dla dzieci I komunijnych. Zapraszam dzieci wraz z rodzicami.
 11. Wszystkim solenizantom i solenizantkom tego tygodnia składam serdeczne życzenia wielu łask Bożych i zapraszam do wspólnej modlitwy.
 12. Bóg zapłać za ofiarę na odnowienie jednego przęsła ogrodzenia cmentarnego Paulinie i Adamowi Kokoszka.
 13. Ofiarę na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła złożyli:
  z Ujścia Jezuickiego – Zofia i Marian Kołodziej,
  z Gręboszowa – Marta i Janusz Sokół, Genowefa Dąbroś,
  z Lubiczka – Helena i Kazimierz Skowron,
  z Woli Żelichowskiej – Felicja i Roman Gądek, Stanisława i Stanisław Krupa,
 14. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności:
   + Wiktoria Gruchała z Ujścia Jezuickiego
  polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie...

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­