1. Przeżywamy Wielki Post. Zbliża się czas śmierci Chrystusa. Ostatnie rozmowy, ostatnie wyjaśnienia, ostatnie zachęty i ostrzeżenia. Chrystus mówi o uwielbieniu, ale wie, że dla Niego oznacza to śmierć. Nie mówi jednak o niej wprost, ale jest pełen lęku. Chrystus z tych ostatnich dni przed śmiercią jest nam niezwykle bliski. Żył jak my, cierpiał jak my i umierał jak my. Tylko dzieło, jakiego dokonał, przekracza naszą miarę.
 2. Jutro, w poniedziałek 26 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Została ona w tym roku przeniesiona na 26 marca (zwykle jest 25 marca) z racji dzisiejszej wielkopostnej niedzieli. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego celebrujemy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  Droga Krzyżowa w piątek o godz. 19.00,
  Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00.
  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek i w niedzielę 15 minut przed nabożeństwem.
 3. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Gręboszowskiej o godz. 18.00. Zapraszam wszystkich, do wspólnej modlitwy o dobrą spowiedź wielkopostną dla wszystkich parafian.
 4. W sobotę od godz. 8.30 do 10.00 i od 10.30 do 12.00 spowiedź wielkopostna  w naszej parafii.
 5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Przed Mszą św. o godz. 11.50 poświęcenie palm i procesja z palmami wokół kościoła. Zapraszam wszystkie dzieci z palmami.
 6. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest jako jałmużna postna na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 7. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in.: o Kubie i Meksyku - krajach, które w tych dniach odwiedza Benedykt XVI. Jest też płyta CD 
  z poruszająca muzyką na Wielki Tydzień. W „Małym Gościu” jest płyta z testami sprawdzającymi wiedzę dla gimnazjalistów i przewodnik po Triduum Paschalnym. Warto to mieć w domu. Zachęcam do zakupienia.
 8. Koniec Wielkiego Postu to sposobna okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei. Znajdują się wszędzie, gdzie toczy się nasze życie: przy drogach, na placach, w przydomowych ogródkach i na innych miejscach. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie wysprzątane.
 9. Zachęcamy do nabywania baranków i paschalików wielkanocnych.
 10. Bóg zapłać Helenie i Józefowi i Arkadiuszowi Mosio za ofiarę na odnowienie jednego przęsła ogrodzenia cmentarnego i pewnej rodzinie z Biskupic za ofiarę na jedno przęsło. Bóg zapłać mieszkańcom Kars za ofiarę na trzy przęsła, mieszkańcom Gręboszowa na dwa przęsła i Różom Różańcowym z Woli Gręboszowskiej za ofiarę na jedno przęsło.
 11. Ofiary na ogrzewanie kościoła i ubezpieczenie złożyli:
  z Okręgu – Piątkowie, Białożytowie, 
  z Kars – Wojciech Woźniak, 
  z Zawierzbia – Teresa i Tomasz Zgorzałowie, 
  z Gręboszowa – Agata i Zdzisław Cabaj, 
  z Ujścia Jezuickiego – Marian Sokół.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­