1. Co znaczy kochać Boga? Odpowiedział nam dziś Chrystus jasno i dobitnie: „Jeśli będziecie zachowywać Moje przykazania, będziecie trwać w miłości Mojej”... Innymi słowy: miłość Boża, to nie jest problem uczuć, ale zachowywania Bożych przykazań. Czy tak właśnie kocham Boga?
 2. Jutro rozpoczynamy kwartalne dni modlitw, które tym razem poświęcone są prośbie o dobre urodzaje. Dawniej nazywano je „suchymi dniami”. Całym sercem prośmy Boga Wszechmogącego, aby nam je dał i by nikomu nie zabrakło chleba powszedniego.
 3. Dzisiaj przypada kolejna rocznica objawień fatimskich, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Ta jej prośba jest aktualna także dzisiaj, stąd podejmijmy ją ochotnym sercem. Wspomnijmy też dramatyczne wydarzenia, jakie rozegrały się na Placu Świętego Piotra 13 maja 1981 roku – kiedy próbowano zabić papieża Jana Pawła II. Dziękujmy Pani Fatimskiej za ocalenie papieża i prośmy o opamiętanie dla terrorystów.
 4. Jak pamiętamy, w czasie wielkanocnym jesteśmy zobowiązani przystąpić do sakramentu pojednania. Powoli czas ten zbliża się do końca, zadbajmy o sumienne wypełnienie tego chrześcijańskiego obowiązku.
 5. Wciąż trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18.00.
 6. W środę o godz. 17.30 różaniec poprowadzi młodzież I klasy gimnazjum, a później spotkanie miesięczne razem z rodzicami.
 7. W czwartek o godz. 15.30 w Otfinowie młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 9. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci I komunijnych za wykonanie prac zewnętrznych przy budynku cmentarnym. Budynek został pięknie odnowiony: nowe drzwi, nowa elewacja i ubity chodnik koło niego.

 

 1. 10. W ostatnim tygodniu wykonaliśmy oświetlenie głównego ołtarza w kościele, wymianę rynny na ścianie południowej kościoła, trwają pracę na ścianie zachodniej kościoła.

 

 1. 11. W czwartek po majówce spotkanie DSM.

 

 1. 12. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 przeżywać będziemy I rocznicę komunii św. Próba w piątek po nabożeństwie majowym. Obecność obowiązkowa.

 

 1. 13. W sobotę i niedzielę przejdą po naszych domach przedstawiciele parafii i zbiorą na listę ofiary za pracę P. Kościelnego i P. Grabarza. Z każdego domu ofiara wynosi 50 zł. na cały rok dla obu panów. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękuję.

 

 1. 14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego", w którym przeczytamy m. in.: kto do kogo dopłaca? – specjalny dodatek o zasadach finansowania Kościoła w Polsce, dlaczego po jednym kazaniu wygłoszonym przez św. Piotra nawróciło się 3 tysiące ludzi? Zachęcam do czytania.

 

 1. 15. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności :

+ Monika Klucz   z Woli Gręboszowskiej pogrzeb jutro o godz. 14.00.

Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu ...

 

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­