1. Obchodzimy dziś uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia jako poprzednika Mesjasza.
 2. W środę Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej o godz. 18.00. Spowiedź św. przed zakończeniem roku szkolnego od godz. 16.30. Gorąco zachęcam do licznego udziału dzieci i młodzież, aby Matce Bożej polecić swój czas wakacji.
 3. W piątek obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godzinie 8.00, 10.30, 18.00. Niech nasz liczny udział w piątkowej Eucharystii będzie okazją do wypraszania łask i darów potrzebnych następcy świętego Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieżowi Benedyktowi XVI. Składka przeznaczona będzie tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W związku z uroczystością nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W piątek dzieci i młodzież przeżywać będą zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji zapraszam serdecznie do kościoła wraz z rodzicami i nauczycielami na Mszę Świętą o godzinie 8.00.
 5. W przyszła niedziele odpust w Borusowej.
 6. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy m.in. na jakim etapie są kościelno – rządowe rozmowy o Funduszu Kościelnym, jest płyta CD z nowymi piosenkami Deus Meus, jednego z najlepszych polskich zespołów grających muzykę chrześcijańską.
 7. Wszystkim solenizantom i solenizantkom tego tygodnia, składam serdeczne życzenia: dużo zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Gręboszowskiej.
 8. W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
 9. Wielki Odpust Tuchowski 2012 będzie trwał od 30 czerwca do 8 lipca. Dokładny plan wydarzeń odpustowych znajduje się na plakacie. Zapraszamy wszystkich wiernych do udania się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.
 10. Naszej wspólnoty odeszła do wieczności:
  + Stanisława Wolańska z Kars - polećmy ją miłosierdziu Bożemu...

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­