1. Czy możliwe jest, żeby człowiek nie był spragniony? Chyba nie. Ale dzięki wierze dane nam jest coś, co wprowadza nas w inny wymiar życia, gdzie istnieje możliwość spełnienia każdego pragnienia. Niech przypomina nam o tym ostatnie zdanie z dzisiejszej Ewangelii: „Jam jest chleb życia. (…) Kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”.
  2. Jutro Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu. Msza Święta o godzinie 6.30.
  3. Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna. 
  4. W środę o godz. 17.30 różaniec, a później Msza św. o godz. 18.00 i nowenna do MB Gręboszowskiej. Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej. Po nowennie spotkanie DSM obowiązkowe. 
  5. Składka w następną niedzielę przeznaczona będzie na KUL i PAT. 
  6. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” w którym możemy przeczytać m.in. o ciekawych wiadomościach z życia chrześcijan, o nieznanej historii, jak niemieccy katolicy powstrzymali Hitlera przed zniszczeniem Kościoła, o pustych konfesjonałach w Brukseli. 
  7. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafii Leokadii i Jerzemu Bigos z USA, Władysławowi Rumas z rodziną z USA, Monice Sobota z Biskupic i pewnej rodzinie z Lubiczka. 
  8. Spotkanie wszystkich idących na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w przyszłą niedzielę w Dąbrowie Tarnowskiej w Domu Parafialnym o godz. 19.00.
faith

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­