1. Chrystus powiedział nam po raz kolejny: „Kto spożywa Moje ciało i pije Moją krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym”. Innymi słowy, jeżeli nie będziemy przystępowali do Komunii Świętej, nie będziemy mieli w sobie właściwego życia Bożego. A może tak niewiele potrzeba, by mieć życie wieczne?
 2. W środę o godz. 18.00 Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Przyjdźmy z dziećmi na nowennę, aby modlić się za pielgrzymów i duchowo pielgrzymować na Jasną Górę.
 3. Piątek o godz. 18. 00 Msza św. i koronka do Miłosierdzia Bożego.
 4. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby naszej parafii.
 5. Za tydzień, 26 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków.
 6. Bóg zapłać DSM i chórkowi za piękny śpiew pieśni maryjnych przed sumą odpustową, służbie liturgicznej, pocztą sztandarowym PSL i Ochotniczej Straży Pożarnej poszczególnych straży pożarnej z naszej parafii, bracią strażakom za piękny udział i pomoc w procesji, panu organiście i kościelnemu, dekorującym tak pięknie na nasz odpust parafialny, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszego odpustu parafialnego z serca dziękuję.
 7. Zachęcam do czytania Goście Niedzielnego w którym możemy przeczytać m. in. o epokowym, orędziu Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego i Kościoła katolickiego w Polsce wzywającym o pojednania, wyznanie młodego apostaty, który trzy lata temu :formalnym aktem” wystąpił z Kościoła. Teraz postanowił do niego wrócić. Zachęcam do nabycia.
 8. Bóg zapłać Marii i Henrykowi Deszcz z USA za ofiarę na potrzeby naszej parafii.
 9. Do środy trwają zapisy na wyjazd w sobotę o godz. 7.00 do Częstochowy. Na razie jest mało chętnych. Gorąco zachęcam.
 10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  + Bolesław Sobota z Zawierzbia + pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00.
  Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie…

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­