1. Rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego jest okazją do modlitwy za fundatorów i budowniczych naszej świątyni oraz tych, którzy troszczą się o jej piękno. Warto przypomnieć, że nasza świątynia została wzniesiona w 1651 roku. Konsekrowano ją w roku 1675.
 2. Do wtorku będzie przyczepa na śmieci na cmentarzu. Proszę tam wrzucać śmieci po sprzątaniu cmentarza.
 3. W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one odprawione według następującego porządku o godz. 8.00, 10.30 i 13.00 ze specjalnym kazaniem i procesja z modlitwą różańcową na cmentarz. W tym dniu od godzinie 12.00 do wtorku godzinie 24.00 we wszystkich kościołach oraz kaplicach można uzyskać odpust zupełny jeden raz i za jednego zmarłego. Poza zwykłymi wymogami należy zmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.
 4. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
 5. W piątek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W naszym kościele Msze Święte: o godz. 8.00, 10.30 i 17.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Jest to również I piątek po południu o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa, którą poprowadzi Róża Żywego Różańca z Okręgu.
 6. Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem we wtorek od godz. 15.30 i w środę od godz. 15.30 do Mszy św.
 8. W pierwszą sobotę o godz. 8.00 udam się do chorych. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszam w sobotę o godz. 16.30 na różaniec i Mszę św.
 9. Pod cmentarzem w uroczystość Wszystkich Świętych będzie zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. 
 10. Codziennie o godz. 16.30 różaniec za zmarłych, a o godz. 17.00 Msza św.
 11. Bóg zapłać Ryszardowi Cabaj za prace na rzecz parafii.
 12. Zapraszam do czytania „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. o tysiącach krakowian porwanych przez BMW, czyli akcję ewangelizacyjną pod nazwą „Bliżej, mocniej, więcej”. Warto sobie przeczytać i przemyśleć.
 13. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli dziś ale i składają ciągle ofiarę na potrzeby naszej parafii. To dzięki Wam możemy wykonywać wiele potrzebnych prac. Zakończyliśmy prace przy odnowie bram kościoła, kapliczek, naprawie dachu kościoła. Wielkie dzięki wszystkim ofiarodawcą. 
 14. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności:
  + Zofia Dubiel z Lubiczka
  Polećmy ją miłosierdziu Bożemu
  Dobry Jezu a nasz Panie...

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­