1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Być solą ziemi”. Program tego roku wpisuje się w ogłoszony przez papieża Benedykta XVI, Rok Wiary. Będziemy starali się rozbudzić naszego ducha apostolskiego, aby odważnie przemieniać świat zgodnie z zamysłem Bożym i służyć braciom. To nasze wielkie zadanie!
  2. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Dobrze wykorzystajmy go dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom.
  3. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. Roraty w tym tygodniu: o godz. 17.00, a w soboty o godz. 7.00. Dzieci proszę o przyniesienie lampionów i serduszek z dobrymi uczynkami. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Niech też nie zabraknie podejmowanych dobrowolnie umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą do nabycia w naszym kościele.
  4. We wtorek, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez jej wstawiennictwo podczas Eucharystii będziemy polecać Bożej opatrzności wszystkich naszych parafian zmagających się z tym problemem i poszukujących pracy – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!
  5. W środę o godz. 16.30 różaniec poprowadzi I klasa gimnazjum, którą wraz z rodzicami zapraszam na miesięczną katechezę. 6 grudnia, w czwartek przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa. Po roratach spotkanie DSM, lektorów i ministrantów ze św. Mikołajem.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca. Spowiedź w środę od godz.15.30. W pierwszy piątek Msza św. rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00. Spowiedź w pierwszy piątek rano przed Mszą św. i po południu od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. W pierwszy piątek o godz. 8.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych.
  7. W sobotę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pochylimy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 15.00. Na Msze św. popołudniową zapraszam wszystkie dzieci klas II wraz z rodzicami na poświęcenie medalików.
  8. Pan Organista będzie rozprowadzał dziś pod kościołem pobłogosławione przez kapłana opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy przy tej okazji, że ofiarę, którą składamy jest wynagrodzeniem jego pracy przez cały rok w naszym kościele.
  9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek po Mszach św. na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  10. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy m. in. o niezwykłej rozmowie przy studni – początek cyklu adwentowego; o wszystkich misiach i niedźwiedziach Józefa Ratzingera.
  11. Bóg zapłać Dorocie i Edwardowi Hassan - Śliwa za ofiarowanie dwóch dmuchaw do liści dla naszej parafii.

 

 

 

 

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­