1. Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego. W świątyni wyłożona jest nasza Parafialna Księga Trzeźwości.
 2. W środę o godz. 17.30 różaniec, a później Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej.
 3. W czwartek o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 10.00 spotkanie DSM obowiązkowe.
 4. W piątek o godz. 8.00 udam się z posługą do chorych przed odpustem parafialnym.
 5. W piątek od. godz. 8.00 sprzątanie kościoła przed odpustem. Proszę mieszkańców Kars od P. Wojciech Bigos do końca. Po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów obowiązkowe.
 6. Zachęcam do czytania Goście Niedzielnego w którym możemy przeczytać m. in. niezwykłe wydarzenia, wrażenia uczestników ŚDM, jakie owoce dla Kościoła we Francji może przynieść męczeńska śmierć francuskiego księdza zamordowanego przy ołtarzu.
 7. 25 sierpnia o godz. 7.00 z pod kościoła z naszej parafii można wyjechać na pielgrzymkę do Częstochowy i uczestniczyć w wejściu tarnowskiej pieszej pielgrzymki. Zapisy w sklepie u P. Michała Misiaszka. Szczegóły wyjazdu pod numerem telefonu 608 521 354.
 8. Ofiarę na elewację kościoła złożyli:
  z Biskupic – Zenobia, Mieczysław Sobota,
  z Gręboszowa – pewna osoba,
  z Kars – Dymonowie, Justyna, Rafał Wierzbiccy,
  z Zawierzbia – Anna Kowal,
  z Woli Gręboszowskiej – Krystyna, Jan Romańscy,
 9. Odszedł do wieczności + Eugeniusz Kaczówka l. 78
  pochodził z Woli Żelichowskiej, a mieszkał w Bielsku Białej, pogrzeb będzie w tym tygodniu,
  Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie...

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­