1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia.
 2. Dzisiaj mija 15 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku.
 3. W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom. O godz. 17.30 różaniec, który poprowadzi młodzież II klasy gimnazjum, później Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Spotkanie II klasy gimnazjum z rodzicami.
 4. W czwartek, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną.
 5. Przyszła sobota to wspomnienie 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu. Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.
 6. W sobotę o godz. 16.00 spotkanie DSM, lektorów, ministrantów na wspólnym grillowaniu.
 7. W przyszłą niedzielę nasz rodak ks. Roman Deszcz pochodzący z Ujścia Jezuickiego na Mszy św. o godz. 10.30 będzie obchodził 40 rocznicę święceń kapłańskich.
 8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 9. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in. czy Polacy na Wyspach brytyjskich mają się czego bać ? O tym, że Opatrzność Boża może działać i przez ateistów, o tym co powiedział po raz ostatni publicznie papież emeryt Benedykt XVI.
 10. Ofiarę na elewację kościoła złożyli:
  z Lubiczka – Barbara, Marek Kubisztal,

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­