1. Dziś pod kościołem zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech.
  2. W środę różaniec o godz. 16.30 który poprowadzi AK naszej parafii, później Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Serdecznie wszystkich zapraszam.
  3. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Aniołów, których będziemy wspominać w liturgii w najbliższy czwartek, nazywamy Archaniołami. Jak naucza w jednej z homilii Święty Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi.
  4. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów.
  5. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października – miesiąca różańcowej modlitwy. W tym miesiącu będziemy spotykać się na nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00. Niech nie zabraknie nas na tej pięknej modlitwie.
  6. "W przyszłą niedzielę członkowie Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać przy kościele „chlebki miłosierdzia”. Ofiarując co najmniej 5 zł, otrzymamy taki "chlebek miłosierdzia" – symboliczny znak otwartego serca (nie jest to kupowanie chleba, ale otrzymywanie go jako symbolu za wrażliwość serca i złożoną ofiarę ). Wszystkie zebrane ofiary przeznaczane są na dożywianie dzieci w szkołach lub świetlicach, albo pomoc dla nich w formie paczek żywnościowych."
  7. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj przeczytamy m. in. o tym, że Panu Bogu bardzo podoba się pokuta i znajdziemy DVD z najgłośniejszym filmem religijnym ostatnich lat pt. „Bóg nie umarł”. Warto wziąć.
  8. Bóg zapłać ks. kanonikowi Romanowi Deszczowi naszemu rodakowi za ofiarowanie nowego kielich mszalnego dla naszej parafii i ofiarę na elewację kościoła.
  9. Bóg zapłać również Henrykowi Flakowi za ofiarę na potrzeby parafii.
  10. Serdecznie pozdrawiam solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń i zapraszam do wspólnej modlitwy do kościoła.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­