1. Dzisiaj, już po raz 16., obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
 2. Dziś o godz. 13.30 w telewizji Trwam będzie film o bł. ks. Romanie Sitce z naszej diecezji. Zachęcam do oglądnięcia będzie można zobaczyć naszego rodaka ks. prałata Ryszarda Banacha.
 3. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia
 4. W środę na nabożeństwo różańcowe i spotkanie zapraszam młodzież II klasy gimnazjum wraz z rodzicami.
 5. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszej parafii. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego. Serdecznie zapraszam nauczycieli, wychowawców z naszej wspólnoty parafialnej.
 6. W piątek po nabożeństwie różańcowym spotkanie ministrantów i lektorów, a w sobotę grupy młodzieżowej.
 7. Wypominki listopadowe i roczne z czytelnie wpisanymi nazwiskami można już składać w kancelarii lub zakrystii. Proszę napisać przed którą Mszą św. mamy się modlić w niedzielę.
 8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy o wielkiej modlitwie pokutnej, czy dobrzy, kochający swoje dziecko rodzice mogą dać mu klapsa ? Kto należy do Kościoła w Norwegii ?
 9. Ofiarę na elewację kościoła złożyli:
  z Biskupic – rodzina Sucharskich,
  z Kars – Józefa Świętek,
  z Okręgu - pewna rodzina,
  z Woli Gręboszowskiej – pewna osoba,
  z Zawierzbia – Teresa, Tomasz Zgorzały,
  z Woli Żelichowskiej – pewna rodzina,
 10. Wszystkim nauczycielom, parownikom oświaty, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do wspólnej modlitwy w kościele.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­