1. Dzisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka.
 2. We wtorek, 18 października, w liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty, będziemy modlić się za lekarzy i pielęgniarki z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta.
 3. W środę różaniec poprowadzi I klasa gimnazjum. W środę rozpoczniemy rekolekcje parafialne przed wizytacją ks. bp Leszka Leszkiewicza, które poprowadzi ks. dr Stanisław Staśko. Program rekolekcji ...
 4. Trwa miesiąc październik, a co się z tym wiąże, w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa październikowe, podczas których wspólnie odmawiamy i rozważamy tajemnice różańcowe. Ta prosta modlitwa jest bardzo głęboka w swej wymowie i może nam pomóc w rozwiązaniu wielu trudnych sytuacji, w zrozumieniu przeżywanych problemów i pokonaniu napotykanych trudności w życiu rodzinnym, szkolnym czy zawodowym. Serdecznie zachęcam do udziału w tych nabożeństwach w tym tygodniu codziennie o godz. 16.30, a w niedzielę o godz. 15.00.
 5. Bardzo proszę sołtysów i radnych parafialnych o zorganizowanie jak co roku zbiórki darów na Seminarium Duchowne w Tarnowie w poniedziałek na godz. 8.00.
 6. W piątek o godz. 9.00 sprzątanie kościoła i Domu Św. Anny. Proszę mieszkańców Woli Gręboszowskiej od P. Lidii Gręba do P. Władysława Wytrwała.
 7. W sobotę o godz. 13.00 spotkanie lektorów i ministrantów.
 8. Wypominki listopadowe i roczne za zmarłych przyjmuję w kancelarii parafialnej i zakrystii po każdej Mszy św.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.
 10.  Przypominam o zachowanie porządku przy sprzątaniu cmentarza.
 11.  Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, w którym możemy przeczytać m. in. co przedstawiają mozaiki zdobiące sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, co odkryli tegoroczni nobliści z medycyny, fizyki i chemii ? Kim są nowi kardynałowie ogłoszeni przez papieża Franciszka ?
 12.  Ofiarę na elewację kościoła złożyli:
  z Gręboszowa – Teresa, Thomas Rocko,
  z Kars – Władysława, Tadeusz Dąbroś, Małgorzata, Józef Bojko,
  z Biskupic – Zenobia, Mieczysław Sobota,
  z Lubiczka – pewna osoba,
  z Okręgu - Maria, Wiesław Piątek,
  z Zawierzbia – Bogusława, Wiesław Sobota, pewna osoba,
 13.  W przyszłą niedzielę będziemy przezywać wizytację ks. bp Leszka Leszkiewicza. Program ...
 14.  Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności:
  + Bronisława Szabla - l. 98 z Biskupic pogrzeb jutro o godz. 12.00
          Dobry Jezu a nasz Panie ...

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­