1. „Kościół to nie tylko dom z kamieni i złota, Kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota” – śpiewamy w jednej z pieśni. W sposób szczególny tę prawdę pragniemy sobie uświadomić obchodząc uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Choć to data umowna, chcemy przez każdorazowy udział w Eucharystii tworzyć i umacniać wspólnotę Kościoła, wspólnotę braci i sióstr w jednej wierze.
 2. W poniedziałek różaniec poprowadzi Szkolne Koło Caritas, a po Mszy św. będzie przyjęcie nowych członków do Szkolnego Koła Caritas.
 3. Sługa Boży kard. August Hlond powiedział przed laty: „Nie tylko w miesiącu październiku odmawiajmy różaniec, ale ten pobożny zwyczaj przeniesie się na miesiąc następny i wszystkie miesiące roku. Niech ta modlitwa stanie się naszym ulubionym zajęciem, niech rozbrzmiewa w kościołach, kaplicach, i owszem, niech jej szept słyszany będzie w domach rodzinnych i warsztatach pracy”. Niech te słowa staną się zachętą, aby modlitwa różańcowa była stałym punktem naszego dnia.
 4. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one odprawione według następującego porządku o godz. 8.00, 10.30 i 13.00 ze specjalnym kazaniem i procesja z modlitwą różańcową na cmentarz. W uroczystość Wszystkich Świętych, chcemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Ta uroczystość to również przypomnienie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną.
 5. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszym kościele zostaną odprawione trzy Msze Święte w godz. 8.00, 10.30 i 17.00.
 6. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu.
 7. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy poprzedzili nas w drodze do domu Ojca.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie. Będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego Miłosierdzia. A w sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do Domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką litości, Pośredniczką…
 9. Pod cmentarzem będzie zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 10. W pierwszy piątek o godz. 8.00 udam się do chorych, a po południu o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa, którą poprowadzą Róże Żywego Różańca z Biskupic.
 11. Codziennie o godz. 16.30 różaniec za zmarłych, a o godz. 17.00 Msza św.
 12. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszam w środę o godz. 16.30 na różaniec i Mszę św. w czasie, której złożą deklaracje przystąpienia do sakramentu bierzmowania.
 13.  Zapraszam do czytania „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. jak wygrywa się bitwy, chciał zostać piłkarzem. Warto sobie przeczytać i przemyśleć.
 14. Ofiarę na elewację kościoła złożyli:
  z Biskupic – pewna rodzina,
  z Gręboszowa – Adam Smoła, Janusz Forgiel, Maria Gardulska,
  Stanisława Sokół, Janina Magiera, pewna osoba,
  z Kars – Adam Wytrwał,
  z Lubiczka – Dąbrosiowie,
  z Ujścia Jezuickiego – Marian Sambor, Marta, Stanisław Wdowiak, Szumilasowie,
  z Zawierzbia – Misiaszkowie,
  z Woli Żelichowskiej – Franciszek Seruś,
 15. W przyszłą niedzielę Msza św. popołudniowa będzie o godz. 14.00. Udział w niej weźmie pani ambasador Chorwacji w Polsce Andrea Bekić, przedstawiciele władz stolicy Chorwacji Zagrzebia. Będzie straż honorowa Wojska Polskiego i w małym składzie Orkiestra Wojskowa.
 16. 7 XI o godz. 9.30 odbędzie sie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na pomoc misjom. Zbiórka odbędzie się przed magazynem zbożowym na placu gminnym.
 17. Bardzo dziękuję mieszkańcom Woli Gręboszowskiej za przygotowanie kościoła przed wizytacją biskupią w naszej parafii, wszystkim delegacjom naszej parafii, biorącym udział w rekolekcjach, dzieciom, młodzieży nauczycielom ZS w Gręboszowie za przygotowanie pięknego programu na 1050 rocznicę chrztu Polski, panom organiście, kościelnemu grabarzowi. Wszystkim, którzy w czymś pomogli Bóg zapłać.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­