1. Liturgia Słowa dzisiejszej, przedostatniej, niedzieli roku liturgicznego przypomina nam o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdą i każdego z nas. Pan Bóg oceni nasze życie: wynagrodzi dobro, a zło ukarze.
 2. W środę o godz. 16.30 różaniec, który poprowadzi I klasa gimnazjum, a później Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej do wspólnej modlitwy.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny.
 4. W przyszłą niedzielę zakończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Duchowo będziemy się łączyć z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękować za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.
 5. Zachęcam do zakupienia: „Gościa Niedzielnego” w którym znajdziemy kalendarz ścienny na rok 2017 z galerią sukienek Królowej Polski na każdy miesiąc.
 6. Dziś przypada VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tym razem pragniemy w sposób szczególny pomóc osobom potrzebującym w Iraku, wypędzanym ze swoich domów i mordowanym. Liczba chrześcijan w tym kraju dramatycznie maleje. W 2003 r. było ich 1,5 mln. a w 2016 r. tylko 250 tys. Te tragiczne dane nie pozwalają nam milczeć, dlatego wspieramy prośbę Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” o modlitwy i ofiary w Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym na rzecz naszych cierpiących Braci i Sióstr. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na ten cel.
 7. Ofiarę na elewację kościoła złożyli:
   z Lubiczka – Bernadeta Świętek,
   z Okręgu – Bogusława, Wiesław Wytrwał,
   z Woli Gręboszowskiej – Stanisław, Krystyna Bigos, pewna rodzina

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­