„Chwała na wysokości Bogu – a na ziemi pokój ludziom dobrej woli!”
Tymi słowami dobrze nam znanej kolędy życzę z całego serca Drogim Parafianom i wszystkim Gościom Bożej radości, miłości i pokoju płynących z radosnego faktu narodzenia Syna Bożego. Niech Dzieciątko Jezus hojnie obdarza Was wszelkimi potrzebnymi darami i obfitym błogosławieństwem. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 1. Dziś Msze Święte o godzinie jeszcze 10.30, 12.00.
 2.  Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze Święte o godzinie 8. 00, 10.30, 12.00. Składka w drugie święto tradycyjnie jest przeznaczona na utrzymanie UPJPII. Na Mszy św. o godz. 12.00 rozesłanie kolędników misyjnych. W drugi dzień Świąt oprawę muzyczną liturgii będzie miał zespól Impresjon z Gręboszowa.
 3. Oktawę Bożego Narodzenia ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. We wtorek, 27 grudnia, świętego Jana Apostoła, umiłowanego ucznia Pana Jezusa. A w środę, 28 grudnia, w liturgii wspominamy świętych Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także Dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.
 4. W środę o godz. 16.30 różaniec, który poprowadzi AK naszej parafii, Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej ostatnia w tym roku. Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej Gręboszowskiej do wspólnej modlitwy.
 5. W piątek, 30 grudnia, a nie jak zwykle w niedzielę, przypadnie uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Cała oktawa świąt Bożego Narodzenia sprzyja rozważaniu, jak ważna dla naszego życia doczesnego i wiecznego jest rodzina. Polećmy więc Bogu w ofierze Mszy Świętej nasze rodziny.
 6. W sobotę przypada wspomnienie świętego Sylwestra – papieża – zakończenie roku kalendarzowego. Z tej okazji zapraszam wszystkich na godzinę 15.00 na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną za ten mijający rok.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy świętować Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Mimo różnych atrakcji sylwestrowych nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Bogiem w sercu 2017 roku.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. porannej zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
 9. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcą choinek na przystrojenie kościoła Annie i Kazimierzowi Bojko, Jadwidze i Andrzejowi Wcisło,przygotowującym szopkę i strojącym kościół Pani Renacie Stokłosa, Janinie Magiera, rodzinie Zawodnym, młodzieży z Lubiczka i Okręgu. Za posprzątanie kościoła dziękuję mieszkańcom Woli Gręboszowskiej. Panu kościelnemu, Zygmuntowi Łata, Henrykowi Deszcz za prace na rzecz parafii.
 10. Zachęcam do wzięcia „ Gościa Niedzielnego”. Jest to numer podwójny na dwa tygodnie cena 8 zł.
 11. Ofiarę na elewację kościoła złożyli:
  z Gręboszowa – pewna osoba,
  z Ujścia Jezuickiego – Dąbrosiowie,
  z Borusowej – pewna rodzina,
 12. We wtorek w naszej Parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragnę odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej.
 13.  Porządek odwiedzin duszpasterskich:
  we wtorek    od godz. 8.00 - Uście Jezuickie od Okręgu do szkoły,
  w środę od godz. 8.00 - Ujście Jezuickie od Biskupic,
  w czwartek od godz. 8.00 - Wola Gręboszowska od P. Gręba do P. Huczek
  w piątek od godz. 8.00 - Wola Gręboszowska od P. Plebańczyków do końca

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­