1. Dzisiaj, 13 sierpnia, przypada 19. niedziela zwykła w roku liturgicznym. 
  2. We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Zgodnie z naszą tradycją na Mszy Świętej pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Jest to nasz Odpust parafialny. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 15.00. Naszemu odpustowi przewodniczył będzie ks. Prałat Ryszard Banach, który będzie obchodził 50 rocznicę święceń kapłańskich. Dziękczynienie za zbiory będzie miało miejsce podczas Mszy Świętej celebrowanej o godz.11.00. Proszę na sumę odpustową dzieci do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia dzwonkami, młodzież do niesienia figur. Chciejmy się wszyscy włączyć aktywnie w przeżycie odpustu parafialnego. Proszę braci strażaków z całej parafii do niesienia feretronów i baldachimu. Składa z sumy Mszy św. Jubileuszowej ks. Prałata będzie przeznaczona na film o Stefanii Łąckiej, a z 8.00 i 15.00 na potrzeby parafii. 
  3. W środę o godz. 17.30 różaniec, a później Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. 
  4. 17 sierpnia w czwartek Mszą św. o godzinie 6.30 na Placu Katedralnym rozpocznie się XXXV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę.
    Wszyscy, którzy chcieliby jeszcze wyruszyć na pielgrzymkę mogą zapisać się jeszcze u księży przewodników w parafiach, gdzie organizowana jest grupa pielgrzymkowa.
  5. Zachęcam do czytania Goście Niedzielnego w którym możemy przeczytać in. o historii i znaczeniu słów modlitw „Pod Twoją obronę i „Zdrowaś Maryjo”. 
  6. Pozdrawiam wszystkich odpoczywających i życzę im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku u nas. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. 
  7. 25 sierpnia z naszej parafii można wyjechać na pielgrzymkę do Częstochowy i uczestniczyć w wejściu tarnowskiej pieszej pielgrzymki. Zapisy w sklepie u P. Michała Misiaszka.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­