1. Dziś składka do puszek na rzecz poszkodowanych przez wichury w Polsce.
 2. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę.
 3. W środę o godz. 17.30 różaniec, który poprowadzi Akcja Katolicka, Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej.
 4. W pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych.
 5. W pierwszy piątek miesiąca przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi. W I piątek Msza św. rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi od godz. 16.30. Zapraszam wszystkie dzieci i młodzież. W pierwszy piątek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym miesiącu proszę o adorację mieszkańców Zawierzbia.
 6. W pierwszy piątek o godz. 8.00 udam się z posługą do chorych.
 7. W pierwszą sobotę o godz. 17.30 odmówimy różaniec, a później Msza św.
 8.  W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
  Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego” w którym możemy znaleźć film „Misja” – arcydzieło, do którego wciąż wart wracać. Możemy tez wiele przeczytać. Weźmy do naszych domów.
 9.  Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafii Marii i Franciszkowi Ciężadło i pewnej osobie z Ujścia Jezuickiego.
 10.  W dniu dzisiejszym w Bolesławiu o godz. 13.00 odbędzie się ”Święto Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze”.
  Będą degustacje produktów regionalnych, prezentacje wieńców dożynkowych, stoiska wystawowe promujące przedsiębiorczość, występy zespołów muzyczno – tanecznych, atrakcje dla dzieci.
 11.  Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności:
  + Aniela Sobota - l. 81 z Biskupic
  Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie..

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­