1. Dziś pod kościołem zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku. Są też „chlebki miłosierdzia”. Ofiarując co najmniej 5 zł, otrzymamy taki "chlebek miłosierdzia" – symboliczny znak otwartego serca (nie jest to kupowanie chleba, ale otrzymywanie go jako symbolu za wrażliwość serca i złożoną ofiarę ).
 2. Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.
 3. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Przypominam, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.
 4. W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jutro poświęcenie różańca dla dzieci, które w tym roku w naszej parafii przygotowują się do I komunii św. i spotkanie z nimi i rodzicami po nabożeństwie różańcowym.
 5. W środę od godz. 15.30 spowiedź przed I piątkiem.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii.
 7. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo różańcowe zapraszam młodzież przygotowującą się do S. Bierzmowania z klasy VI, VII i z gimnazjum z klasy II i III.
 8. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godz. 6.30 i 17.00. Natomiast wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pojednania zapraszam do kościoła od godz.15.30.
 9. W pierwszy piątek o godz. 8.00 udam się z posługą kapłańską do chorych.
 10. W I piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w tym miesiącu proszę Róże Różańcowe i mieszkańców Kars.
 11.  W pierwszą sobotę miesiąca, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, nasza parafia włączy się w ogólnopolską inicjatywę Różaniec do granic. Od godz. 14.00 odmówimy cztery części różańca. Zakończymy naszą modlitwę różańcową Mszą św. o godz. 16.00. O godz. 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i I część różańca, którą prowadzić będą mieszkańcy Okręgu i Ujścia Jezuickiego, o 14.30 II część różańca, którą poprowadzą mieszkańcy Biskupic i Zawierzbia, o godz. 15.00 III część różańca, którą poprowadzą mieszkańcy Kars i Woli Gręboszowskiej i o godz. 15.30 IV część różańca, którą poprowadzą mieszkańcy Lubiczka i Gręboszowa. Różaniec ofiarowany jest w intencji Polski i całego świata.
 12.  W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj przeczytamy m. in. o różańcu i o jego silei łaskach płynących z jego odmawiania. W „Małym Gościu Niedzielnym”dla dzieci przeczytamy o objawieniach Matki Bożej w Gietrzwałdzie,o tym jak działa radio.
 13. W tym miesiącu będziemy spotykać się na nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc o godz. 17.00, w soboty o godz. 16.00, a w niedzielę o godz. 15.00. Niech nie zabraknie nas na tej pięknej modlitwie.
 14.  Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafii Annie Muszalskiej i pewnej rodzinie.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­