1. Dziś słowo Boże do nas głosi diakon Daniel Syjud.
  2. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II.
  3. W środę, 18 października, w liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty, będziemy modlić się za lekarzy i pielęgniarki z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta.
  4. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Serdecznie zachęcam do udziału w tych nabożeństwach w tym tygodniu codziennie o godz. 17.00, w sobotę o godz. 16.00, a w niedzielę o godz. 15.00.
  5. W sobotę po nabożeństwie różańcowym spotkanie DSM.
  6. Wypominki listopadowe i roczne za zmarłych przyjmuję w kancelarii parafialnej i zakrystii po każdej Mszy św.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.
  8. Przypominam o zachowanie porządku przy sprzątaniu cmentarza.
  9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, w którym możemy przeczytać m. in. w dni święte zamknięte, Polacy najlepiej odczytali fatimskie orędzie.
  10. Ofiarę na potrzeby parafii złożyli: Halina Bury z USA, Zofia i Sławomir Żmuda z USA, Danuta i Wojmir Gawlik z Ujścia Jezuickiego.
  11. Mieszkańcy Woli Gręboszowskiej głosują na kandydata do Rady Parafialnej. Przez znak „X” przy kandydacie Jan Koziara lub Zbigniew Gruchała.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­