1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła.
 2. Dziś 19 listopada br., we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji tarnowskiej Biskup Tarnowski prosi zebrać składkę do puszek na Kościół w Potrzebie.
 3. W środę o godz. 16.30 różaniec, Msza Święta i nowenna do Matki Bożej Gręboszowskiej. Po Nowennie spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I komunii św. w naszej parafii.
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie z ministrantami i lektorami.
 5. Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza.
 6. W ostatnią niedzielę zebraliśmy 5 670,95 zł, 5 Eur, 15 $ na pomoc dla Oliwki.
 7. Zachęcam do zakupienia i czytania : „Gościa Niedzielnego”, możemy w nim przeczytać m. in. co o samobójstwie mówi kościół. Jest też kalendarz ścienny na 2018 rok ze świętym Józefem.
 8. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby naszej parafii.
 9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych i zapraszam do wspólnej modlitwy do kościoła.
 10. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafii Bogusławie i Piotrowi Kozik z Dąbrowy Tarnowskiej.
 11. „MAKULATURA NA MISYJNE STUDNIE” – zbudujmy studnie głębinowe. Chętni będą mogli przekazać makulaturę na cele misyjne. Sortujemy osobno:
  - papier, czyli książki, zeszyty, gazety, czasopisma,
  - karton, czyli opakowania kartonowe szare i kolorowe, (nie zbieramy opakowań po sokach i mleku). Dla wygody przy składowaniu i transporcie wszystko trzeba powiązać w osobne paczki sznurkiem. Można składać w Domu Św. Anny, odbiór makulatury w czwartek 23 XI 2017 o godz.10.00.
 12. Bal andrzejkowy dla młodzieży Dekanatu Szczucin, Radłów, Dąbrowa Tarnowska i Żabno będzie 25.11.2017. Rozpoczęcie o godzinie 16.00 w kościele w Żabnie. Potem dalsza część na hali. Obowiązują stroje wieczorowe . Warunkiem uczestnictwa jest obecność od samego początku. Koszt 10 zł - symboliczna opłata na cele organizacyjne Balu.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­